Kucni alati - nice to have

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Oct 27, 2016.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Stan. Novogradnja.

    Imam alata. Nista nije brand. Ovaj lokalni hw store clas olhson fura svoj brend coline, kineski generic shit sa 5g garancije. Uzeo brusilicu, zavijac, busilicu, sve za cijenu ove makite. Sto ce ti profi alat ako nisi profi. I onako stoji u podrumu 99% vremena. Sasvim zadovoljan za moje potrebe. Renovirao kuhinjski sto i 6 stolica, brusio sve, bez problema. Za to mi je trebalo 7 dana, od tad brusilica stoji u podrumu. Treca god.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa sve zavisi od ljudi i potreba
    ja recimo puno cesce koristim alat,jer imam dvije kuce i zemlje i stalno se nesto treba praviti,popravljati,busiti ,brusiti,popravljati drugi alat,ostriti ga itd
    raja koja zivi u stanu logicno da ima manje intervencija
    ali i dalje sam za kupovinu kvalitetnog ,jer sam kupovao i jeftino i polovno svaki puta mi se obilo o glavu
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Po potrebi, cuj, sad je vise kad nego ako, kupim kucu, sigurno cu i ja gledati malo kvalitetnije, dewalt ili bosch. Dajdzina firma distribuira makita i dewalt opremu u BIH, vjerovatno da cu od njega natovarit :)
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ti imas love,tebi to nije problem iskesirati,samo je pitanje treba li ti :D
    u BiH se za kvalitetan alat mora plata dati ,zato se i kupuje nekvalitetno ili polovno a to na kraju izadje skuplja pita nego tepsija
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Tako nekako razmisljam i ja. bolje sada dati za nesto 2x vishe nego da se poslije pokvari i da je moram bacit.
    Uvijek je bilo pametnije kvalitetnije uzimati.

    Zela, svaki ce alat raditi kako treba par puta, ali kvalitetniji rade godinama :D A meni ce mozda trebat stalno pogotov sto imam slike, police, vako nako neke ispravke..
    Da ne kazem baterije koje su krs kod ovih jeftinih, pa moras dopunjavat i slicno :)

    Al opet.. to je moje misljenje.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Kineski generic shit u Švedskoj je daleko bolji od kineskog brand shit Einhella kojeg uvaljuju u Bosni.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja opet imam dvije einhell masine stare desetak godina, cesto se koriste i rade sasvim ok. I pod "brandiranim" alatima cesto mozes dobiti rebrandiran qrac. Primjer su villager, black&decker i drugi.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    [​IMG]

    Kupila mi firma, naradio sam se s ovim do sada više nego s bilo kojom alatkom :mrgreen: , u kući par no name bušilica i ostalih stvarčica, koje i posluže par puta godišnje, inače mislim da ne bi izdržale redovnije naprezanje :)
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jao jes mocan.
    Hocu i ja.
    Ne mogu crni nac ovdje...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se to često radi, mozda da zaganjas neki manji kompresor.