"Kucni hosting" za web stranicu

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by arial, Nov 12, 2007.

  1. arial

    arial Guest

    Imam jedan stariji racunar i zanima me mogu li od njega napraviti hosting za web stranicu. Konekcija je adsl i znam da postoji rjesenje za to ali kako???? Kompjuter nije toliko star XP je na njemu. Jeli treab poseban OS ("2003 server?) i kako to uopste napraviti... to bi trebalo moci tj da mi postavke od stranice budu na compu da je comp stalno konektovan a sto se tice domene bil se mogla kombinovat neka besplatna kao npr .tk?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    De uzmi i isdn liniju pa budi isp
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislis da slozis server? Da bi imao server kod kuce, treba ti staticka adresa, a ti je nemas.
     
  4. azzaro

    azzaro Aktivista

    idi na http://www.no-ip.com/ i citaj burazeru. Ako uspijes slozit da radi onda se vrati i pojasni malo, mozda nekom i od nas padne na pamet :D
     
  5. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Evo ovako, pomoci cu svojim drugovima (dok stivi nije poceo odbijati redom). hihi



    ovako, imam komp PIII 450 mhz sa 256 rama i 2 x 80 gb.

    na njemu je inst Windows 2003 Server (reci cu ti zasto, na XP-u preko FTP pristupa nemas opciju 777, odnosno write i tako da ti je server nula bez FTP pristupa.)

    sledece sto ti treba jeste program koji se zove Apache Server (XAMPP). malo proguglaj i naci ces ga, kosta nekih 80-tak mb ali boze moj. Ni u stare babe nema dzabe.
    Na tom programu imas WEB pristup, odnosno folder u kojem postavis svoju stranicu gdje ce usreri moci pristupiti, imas ujedno i SQL bazu i FTP server. Za SQL ne znam hoces li moci skontati (nisam ni ja mogao) pa sam nabavio program koji se zove PhP My Admin. (3 mb). opet google. FTP je lako konfigurisati.

    Eh sad sledece sto trebas jeste program za dinamicko ime tvoje IP adrese. Licno koristim No-Ip. I njega je vrlo lako skontati, opet google i http://www.no-ip.com


    eto toliko od mene, ako ti jos sta treba pitaj.

    P.S, ovo radi ako ti nije zao limita, jer strasno ga zdere. Ucitavanje stranice ti ide preko tvog Uploada, odnosno na 3G ADSL-u je 17kb/s max.
    Tj. kad neko skida sa tvoje stranice ili FTP-a ide brzinom 17 kb/s.


    Pozz :smt006
     
  6. arial

    arial Guest

    E fala bas da probam a sto se tice ovof ftp-a nisam mislio njega stavljati (nemam sta ni staviti za skidanje), mislio sam samo jednu obicnu laganu stranicu koja bi se po toj brzini od 17kb/s od sale otvarala.... a sto to kazes zdere limit ako je Upload nek zdere koliko hoce fala bogu da meni ide od uploda posto ja hostam ali et ako je 17kb/s to nije nista na adsl 3gb upload je 192kb/s :D
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ma jest to, konekcija ti je 1024/192 (download 100kb/s, upload 19kb/s). al jbg meni kad neko skida sa ftp-a zdere mi i download. u tom zecu lezi grm :mrgreen:
     
  8. arial

    arial Guest

    Ajd nek tebi nista nije bilo, sve se da namirit samo nek je zdravlja :D:D:D:D:D:D:D:D :smt003
     
  9. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ajd javi ako si sta uspio da i mi vidio na cemu si