kucno kino philips hts3500

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by d0ga, Apr 25, 2009.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

    koristi se vec 2 godine, obicne audio cdove cita normalno, ustvari bilo koji cd cita ok, dvd kada ubacim izbacuje poruku "no disc" ... citao sam nesto da imaju jedan laser za citanje cdova, a drugi za dvds, e vjerovatno je ovaj za dvds dotrajao, pa jel znate nekoga ko bi to mogao popraviti/zamjeniti ...

    pozdrav :smt006
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Skupo i neisplatno, jedino neka ti neko proba ocistiti laser jer je vjerovatno prljav, treba pazljivo uraditi da ga neosteti znaci neko ko zna a nemoj sam ako nisi nikad to radio.
     
  3. d0ga

    d0ga Aktivista

    nisam to nikad radio, jel znas ti to uraditi?
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Nije to nikakav problem.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj sam oda brkas.. nema u bukvalnom smiclu dva lasera ono.. dvije "glave" da se nalaze. Ima samo jedna glava.. a dva lasera odnosno dva snopa razlicite "svjetlosti" koji idu na jednu glavu.. Hocu rec,,.. ne mozes zamjenit jedan laser il sta vec.. to sto ti mislis.

    Otvori ga i uzmi stapic za usi.. . mozes malo pokvastit i ocisti dobro laser. Ali kad budes cistio.. u jednu stranu se malo "mrda" laser.. ima hod.. e ti u suprotnu stranu "povlaci" stapic. Znaci suprotno za 90 stepeni :)
     
  6. d0ga

    d0ga Aktivista

    hvala na objasnjenju, pokusam ;)
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Samo BR playeri imaju stvarno dva lasera jedan za br diskove plavi (ili ljubicasti) a drugi za dvd i cd crveni.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otkad to? Koliko je meni poznato, taj koncept je napusten jos u fazi prototipova prije nekoliko godina. Sada su laseri unificirani za plave i crvene valne duzine...
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Otvarao samsung 1400 (proslogodisnji model) i ima posebno plavi i posebno crveni laser, za druge nebih bio siguran ali ovaj je imao dva.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam znao za to niti sam našao fotke na netu. Dunđerski dizajn drajva u tom slučaju.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Imam ja u nekom BUG-u slike njega, i jednog pioneera pa ako nadjem skeniratcu ih.