Kucno kino - zvucnici-pitanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by zippoo, May 29, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    uzeo sam jedno kucno kino i hocu da ga koristim samo kao zvucnike za komp,spojeno je svepreko auxa i radi normala a ono sto me interesuje je da li se smije spojiti svih 5 satalita na dva izlaza,jer preko auxa samo rade izlazi front L i front R
    ovo pitam jer sam isto koristio zvucnike od kucnog kina,sa tim da je na wooferu bilo i pojacalo i preko njega se sve spajalo i neki dan mi je izgorio taj izlaz a bilo je spojeno na njega 5 satalita i jedan malo jaci zvucnik (oko 40 W,trosistemac) pa kontam da mi nece sad i na kucnom kinu izgoriti izlazi
    kucno kino je LG
    http://m4p.hu/players/86/LG_LH-T6340D_/_LH-T6345
    i zna li neko,koliko je max jacina po izlazu za ovakvo kucno kino
    hvala
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moras obratiti paznju na otpor pojacala i zvucnika, pa u odnosu na to i nacin povezivanja. Ne mogu se tek tako bilo koji zvucnici bilo kako spajati. Snaga tu igra manju ulogu.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zvucnici su od kucnog kina,znaci sistem 5.1,pet satalita i woofer i oni su prikopcani na dvd player,znaci tu im je pojacalo
    e obzirom da kada se hoce dobiti zvuk preko AUXa,ne rade svi izlazi,(rear L i R,center),nego radi samo front L i R,onda ja moram spojiti zvucnike na ta dva izlaza,znaci tih pet satalita treba spojiti na dva izlaza ,e sad me znaima da li ta dva izlaza mogu podnijeti sve te zvucnike ?
    zvucnici su po 50 w (deklarativno,sumnjam da realno imaju toliko,obzirom da su mali sataliti) i imaju po 6 ohma otpor
    woofer je od 60 w a on je ukljucen u njegovo pravo mjesto
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zvucnike spojis serijski, imas 12 ohma, ako ih spojis paralelno, imas 3 ohma. Za pojacalo te klase ni jedna opcija nece ici, jer ces ubit ili zvucnike, ili oboje (zvucnike i pojacalo), ovisno kako spojis.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a zasto se preko aux-a gubi kanalni zvuk,znaci preko auxa imam samo stereo,tako da mi ovi ostali izlazi nista ne sluze
    da li postoji nesto da zvucnike spojim u 5.1 sistem a da mi ide zvuk preko auxa,neka isto bude stereo ,samo da iskoristim sve izlaze onako kako su i predvidjeni ?
    ima li neka opcija,jer ovako kako mi ti rece,ni ovo kucno kino mi se nece dugo zadrzati,otici ce izlaz opet,mada realno popravka nije skupa,poenta je da ce crknuti ?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zato sto je AUX samo stereo ulaz, a uredjaj ocito ne zna "razbiti" stereo signal na sve zvucnike.