Kupovanje Bitcoina u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Oct 12, 2017.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Auto ćeš kupiti s nekim drugim coinom, Bitcoin ti je ko zlato.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa dok ima vrijednost u fiat-u to je realno... Možda će sutra biti base currency, pa će 1$ vrijediti 0,00000001BTC

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ni za 5 zivota.
    Mozda nekad u daljoj buducnosti nesto brzo, skalabilno, striktno regulisano, ali bitcoin ne.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Svakako je vrijeme da standardni novac zamijeni nešto novo :) misliš da ljudi prije 100 i kusur godina kad je uveden novac kakav danas znamo, nisu bili skeptični kao ti sada, jer su imali zlato, nešto što se ne može falsifikovati? Ljudi su još 2010te govorili za BTC to što ti sada govoriš, a tada je bio 0,1$.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod nas jos uvjek vecina ne smije karticom platiti.lakav bitcoin bakraci.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dok je SAD prva ili druga sila na planeti forsirat ce placanje svega moguceg u $ po cijenu beskonacnih ratova.

    Da je vrijeme za nesto modernije i postenije, naravno da jeste, ali nece to tako brzo doci.

    Bitcoin i da ima fiksnu vrijednost opet bi bio beskoristan kao sredstvo placanja jer je mreza spora i preopterecena.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa je či ostale valute imaju fiksnu vrijednost na međunarodnom tržištu? Koliko ja znam, nemaju (nebitno koliko malo promjene osciliraju).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nemaju ali je razlika u volatilnosti nebo i zemlja.
    Ako ti ja dam marku/eur/dolar za kilu jabuka i ti odes isti dan u pekaru po kifle, znas da ces za tu marku/eur/dolar dobiti isto ili barem priblizno kao jucer.
    Sa bitcoinom to ne znas u onom vremena u kojem je moja “marka” putovala iz ruke u ruku, a kamoli kasnije u toku dana ili sutra.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    To jest trenutno, ali kad budemo razmišljali u cryptu i satoshijima, neće to više imat veze.