Kupovina akumulatora u Sa

Discussion in 'Generalna diskusija' started by woland, Feb 9, 2008.

  1. woland

    woland Aktivista

    eh, ljudi treba mi pomoc u kupovini akumulatora.

    Imam fiat punto i na akumalatoru pise slijedece: 12V 44Ah 360A. Koju mi marku akulatora preporucujete i gdje da idem kupovati? ako neko zna i kako se krecu cijene, nije na odmet da napise :mrgreen: hvala, drugari :smt006
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Mozes uzeti Vartu, povoljan i solidan akumulator. Samo trazi iste spacifikacije kao kod tebe, 12v 44Ah oko 60km cijena.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Kao i Vesna, beton akumulatori :D
     
  4. woland

    woland Aktivista

    hvala :mrgreen:

    ima li negdje bas prodavnica koja prodaje samo Varta akumulatore? neki ovlasteni distributer i tako to :smt002
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Metalmerc.
     
  6. drdamir

    drdamir Aktivista

    Vesnu imaš preko puta nebodera u Hrasnom, prva lijevo ako pratiš trolu iz grada, raskrsnica preko puta Robota.
     
  7. woland

    woland Aktivista

    hvala svima :mrgreen: cim malo otopli da mogu upaliti auto i otici do majstora, idem u kupovinu! dosta mi je vise ove patnje, te hoce, te nece... :twisted:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    si sigurna da je samo akumulator? koliko ima godina?
     
  9. woland

    woland Aktivista

    cini mi se da jeste akumulator, a nadam se da nije nista uz to :mrgreen: autic je '97. godiste, ja ga imam 4 godine i nisam mu jos nijednom mijenjala akumulator :oops:

    evo, samo informacija da metalmerc vise ne prodaje akumulatore :roll: tako mi rekose na telefon maloprije. moram pogledati tu radnju kod robota u hrasnom.

    [EDIT] zaboravih pitati ima li neko iskustva sa topla akumulatorima? u billy servisu na tranzitu imaju njihove akulatore i cijena je skoro 100KM :roll:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ništa to, preskupo. Produži dalje od Bilija prema konobi Gusar i iza konobe jedno 100m sa desne strane imas malu radnju auto opreme. Tu sam ja uzeo Vartu za nekih 58km.
     
  11. woland

    woland Aktivista

    hvala :smt002 ma, i meni ovo 100KM nesto bas skupo zvuci za tamo neki slovenacki akumulator :p
     
  12. Loki

    Loki Komšija

    A 1000KM za gorenje veš-mašinu? :D
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pusti ti to... kad slovenac napravi nešto onda je to obično jako jako dobro. recimo direktna usporedba gorenje <> končar je nešto kao first digitron za 1km i onaj panasonic laptop što usa koriste u iraku :)

    prvi primjer je gorenje koji se prilično etablirao kao mid-high brand sa partnerima tipa pininfarina, swarovski i tako to. popularni francuski wehicle ima najbolju tvornicu u novom mestu, namještaj ne moram ni spominjati (makar ni ex-yu prostori ne zaostaju po tome... china je blatna vodica za balkanske proizvode).
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Kazem ja da je Vesna beton :D
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imam ja Vesnin televizor...padao sto puta sa metar visine i još je ispravan....
    Kao da je baš konstruisan za nas balkance.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Jebemu ljudi voza Punta, ne McLarena. Sta god stavi ima da radi.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    kad podvučemo - da :)

    jedino da se možda napravi investicija u vidu novijih "suhih" modela i/ili nešto veća amperaža, tj. maximalna za tu fizičku veličinu akumulatora ako postoje "problemi" sa gašenjem svjetala ili plejera prilikom paljenja auta.
     
  18. woland

    woland Aktivista

    ljudi moji, izgleda da su akululatori svuda poskupili! bila sam u radnji kod robota (vesprom ili tako nesto se zove) i tako ima i varta i vesna i bosh i topla...elem, svi su oko 100-110 KM! najskuplji je boshov, cini mi se i prodavac ga je najvise i nahvalio...eto, makar je u cijenu uracunata i ugradnja pa me to onako malo tjesi :roll:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    :lol:

    Bosch je pojam u svemu tako da se neces zajebat, ako su sve cijene iste uzmi Bosch.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    bosch... ako su cijene već kakve jesu, onda rađe dat kojeg cenera više za ziher ;)