Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genelec)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by donjapa, Sep 14, 2011.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav drugari,

    Naime nasao sam se u situaciji da mi je potreban jedan racunar, cisto office, bez ikakve potrebe za nekim jacin grafickim okruzenjem, takodjer bi se koristio za programiranje (uglavnom).

    Da li postoji sansa (bez monitora posto imam nov monitor) da se sastavi nesto do 300 KM?

    Samo kuciste, periferija nije potrebna.

    Ograniceni smo na kupovinu u Mostaru tako da je Genelec izbor broj 1, takodjer moze i Imtec.

    Vasa misljenja?

    Hvala.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    Moze li tu polovna masina?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    Jako tesko novo do 300KM. Da je barem 400, moglo bi se nesto sastavit tipa Athlon II x2 + 2GB DDR3 + 500GB HDD + DVD-RW + kinezer kuciste i napojna + AM3 ploca sa integrisanom grafickom.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    Tesko sta novo se moze uzeti za 300KM..

    Mozda neka Dual core masina ali tesko..

    Od AMD za 370- 380KM se moze uzeti Athlon II 255 masina sa 4GB DDR3 1333,500GB HDD i maticna sa integrusom u no name kucistu..

    CPU: AMD Athlon II X2 255 - 118KM sa PDV (genelec)
    MBO- MB BIOSTAR A780L3L AMD RS780L AM3 - 84,75KM sa PDV (Genelec)
    RAM - G.SKILL 2 GB DDR3-1333, F3-10600CL9S-2GBNT - 25KM sa PDV jedna plocica (genelec)
    HDD - WD 500 GB, WD5000AAKX, SATA-6GB, 7200 rpm, 16 MB - 86,6KM sa PDV (Genelec)
    Kuciste - no name sa kinezer napojnom do 40KM

    UKUPNO = 355KM (sa 2GB RAM-a) ili 380KM (4GB RAM-a)


    EDIT: evo selvin me prestize :wink:
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    @Dog,

    Mogla bi polovna masina ali da je od nekog provjerenog clana HWB-a, dalje nebi uzimao niti od koga.

    @selvin, King,

    Hvala na odgovorima, vidjeti cu sa cimerom (u njegovo je ime post) da se protegne jos malo i da uzme nesto "solidno", ako bude mogao.

    Hvala.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    Evo samo da javim raji da smo malo sacekali i protegli se do cca. 500 KM i kupili ovu genelecovu masinu:

    - MB SAPPHIRE AMD 760G 52030-02-40G AM3 DDR3 VGA PCIeX GLAN
    - CPU AMD Athlon II X2 250, 3.0GHz, AM3, 2MB, box ADX250OCGMBOX
    - G.SKILL 2 GB DDR3-1333, F3-10600CL9S-2GBNT
    - HDD 320 GB, WD3200AAJS, SATA-2, 7200 rpm, 8 MB
    - DVD-RW SONY AD-5240S/5260S, SATA, all format, bulk, black
    - VGA SAPPHIRE ATI HD5450, PCI-E, 512MB DDR3, VGA/DVI/HDMI LITE 11166-01-20R
    - Kućište FRONTIER SI01A-BK/BK 450W midi-tower black

    GNC VALUE PN-GNVA34

    ---

    Ovo je bilo dostupno u roku od dan-dva pa se cimer odlucio da ide na tu opciju.

    Vama hvala jos jednom.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    Cek to je vec kupljeno? Bolje da ste izbacili grafu, stavili bolju napojnu, a i kuciste bi vam smanjili cijenu ako bi ga uzeli bez napojne. Za 50-60KM vise (ta grafa je 70KM, a ploca ima integrisanu) mogao je dobit x3 CPU, jos 2GB RAM i 500GB HDD. Ali sta je tu je, ako je vec kupljeno.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    U sta ste vi gledali pa sastavljali su masinu ...
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Kupovina desktop racunara (office use) do 300 KM (genele

    Ma cekali smo da se skupi malo love ali je u medjuvremenu zamjena crkla pa smo morali brzo djelovati, uhvatili su nas spustenog garda :(

    Sve u svemu, i ovaj PC sluzi potrebi, znam da se moglo/moralo bolje proci ali hajde sta je tu je.


    @pac - masina je sastavljena od strane geneleca, mi smo samo uzeli prvo sto je naislo u cjenovnom rangu.

    Hvala svima, sto se mene tice moze lock teme.