kupovina fotoaparata

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by BodySnatcher, Jun 21, 2008.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav i unaprijed hvala.za 10-ak dana sam na jadranu i ukazala se potreba za kupovinom fotoaparata."preceslj'o" sam brdo foruma i suzio izbor na:
    1.canon a590 is
    2.canon a720 is
    3.sony h3.
    rado bih kupio br.1,jer je najjeftiniji.ne bih ni da skrtarim u 100-tinjak km.
    moze preporuka?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Onda uzmi drugi.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    A720is.Imam ga,aparat je super,jedino mana je nešto manje kvalitetna plastika.
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Od ta 3, naravno broj 2.... :smt003
     
  5. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Naravno nijedan. Probaj sa Fuji Finepix serijom.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema velikih razlika izmedju A590 i 720. Pogledaj na Canon sajtu uostalom. Ne isplati se davati 150KM vise za A720. Skontaj samo koliko dodatne opreme za aparat mozes uzeti za tu razliku.
     
  7. drdamir

    drdamir Aktivista

    Canon je vrhunski aparat, a problem s Fujijem je taj što kod nas nije dovoljno poznat. Ja sam sebi prije par dana uzeo F100fd, aparat jede malu djecu! :) http://www.digitalcamerareview.com/defa ... =fuji+f100
     
  8. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Normala. Svi se ovdje zalijecu na Sonyja, Olympusa i tako to. Canonu svaka cast, to je klasa za sebe, ali Fuji je macka.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko se zaleti na Olympusa, ja mu glavu za dzabe razbijem. Sony je odlican, ali samo high-end modeli.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kakav je Nikon? npr. ona L serija?
     
  11. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Dobar, ako imas love.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar. Samo procesljaj recenzije i vidi ima li problema sa "noise-om".
     
  13. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    ipak sam odlucio i kupio a590is.dvojba je bila zbog optickog zuma,a 150 km cu vjerovatno ulozit' u dodatnu opremu .moze savjet,sta da kupim? mozda dodatni objektiv?

    zivili 100 godina,hvala svima.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dodatni objektiv na kompaktnom foto aparatu? To nece ici. Postoje razni telekonverteri, ali to nije prava stvar, i ne isplati se kupovati za aparat u tom cjenovnom rangu. Ono sto bi trebao uzeti je punjac i dobre baterije, 2gb ili vecu sd karticu, kvalitetniji stativ, i eventualno neki difuzni filter za blic (iako ih nema oficijelno za taj aparat, pa da nesto iskombinujes). Nemas sta puno vise stavljati na taj aparat.
     
  15. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    hvala,citam upute i gledam konverter,makro lece i sl pa kontam...
    ok,hvala jos jednom.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh stativ, za nocne slike, to bih trebao uzet, dobro si me podsjetio...
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja sam kupio Olympusa sp506uz i prezadovoljan sam, pogotovo jer sam dobio 10% popusta jos i odgodjeno placanje. Dugo sam razmisljao o Canonu nekome DSLR ali ovaj Olympus je za moje potrebe i za nesto vise od 500KM predobar barem za naredne dvije godine (priznajem Canon je bolji).
    Medjutim to nije razlog zasto ovo pisem, danas sam kupio stativ-tripod (levatski u fis bingu 21 KM) i moram vam reci da je gotovo skoro identican Brown-ovim koji se prodaju kod foto zunica u Tuzli od 80-260 KM, cak sta vise najbolnija tacka (barem u dva-tri koja sam ja vidio kod zunica) jeste onaj centralni "lezaj-klizac" koji jako brzo pukne pa moras improvizovati a ovaj jeftini koji sam ja kupio ima metalni i prezadovoljan sam za ove pare za koje sam ga kupio tako da svima mogu da ga preporucim za pocetak da djaba ne bacate pare ukoliko zelite da vidite da li ce vam to uistinu trebati pa nekada ako se odlucite za nesto kvalitetnije najlakse je otici i izvaliti kes.
    Sama visina tripoda je zadovoljavajuca aparat skoro da mi je u visini ociju, max.tezina 2,5KM cini mi se + torbica za isti i to sve za 21 KM.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kada imas SLR sa objektivom koji kosta dvaput vise od samog aparata, onda je investicija od 100-tinjak KM za stativ itekako opravdana. Za ove igracke od 400-500KM ce posluziti jer im je masa mala, dok to nije slucaj sa SLR-ovima (a i teziste skroz drugacije).
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ja kontam sad ce Bahamut citirat onaj svoj gore post:
    kad ono nista... :D
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Palo mi je to na pamet, ali je novi pa nisam htio. :smt003
    Ovi "prelazni" ultrazoom aparati su sranje imho svakako...