Kupovina Konfiguracije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Killer FaTaL, May 31, 2009.

  1. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    LG LCD 22'' 1680:1050 rez dobar je
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Onda ti ne treba 1gb graficka.
    Ne znam kakve su sapphire ploce za oc ali evo npr vrlo korektne konfiguracije:

    1x AMD phenom 920... 421,20 KM
    2x KINGSTON 2gb value... 102,00 KM
    1x SAPPHIRE PURE crossfire ploca... 232,83 KM
    1x SAPPHIRE HD4870 512mb... 356,85 KM
    1x APLUSCASE... 107,64 KM
    1x SAMSUNG dvd... 40,00 KM
    1x OCZ 500W OCZ... 127,53 KM
    1xWD WD6400AAKS 143,91 KM



    Ukupno 1 531,96 KM
     
  3. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    Svida mi se to tvoje mobster a jeli taj proc dobar za igre?
     
  4. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Što tiče OC-a ploča nije čemu,slabo je se pokazala (nemam je lično,pogledao par review-a).Nažalost Ingel nema neki izbor za AMD platformu.Tako ako želi AMD,onda je tvoja sastavljena ponuda dobar izbor.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pretpostavio sam. Ne znam koliko ti se zuri, vjerovatno ti u ingelu mogu zbaviti neku bolju asus plocu kroz para dana...
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Bit ce dovoljna,

    Btw...
    Ako imas para uzmi si 640GB generaciju diskova koji dolaze sa dvije ploce tako da su brzi od tog od 500GB.
    Imas diskusije u vezi vec dobro poznatog wd640 diska na forumu.
     
  7. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    Ma ja sam u Tuzli a po mom gledanju ingel mi je najisplativiji,zato kupujem u njemu.Gledao sam ja i u genelecu ali su skuplji a imaju vise komponenti.Ako ima jos gdje dobro i jeftino u Tuzli samo recite?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa i nije bas tako crno na bijelo. Neke komponente su jeftinije tamo neke vamo :D
    Najbolja bi ti varijanta bila kupiti nesto u ingelu a nesto u genelecu. :)
     
  9. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    ako to uradim ako mi se pokvari comp kome da nosim??

    Ako me niste skontali mislio sam kada bi kupio neke konponente u genelecu a neke u ingelu i slucajno se nesto desi compu kome da nosim u servis??
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Javis se na forum i dijagnosticiramo problem, izvadis komponentu i odneses je u prodavnicu gdje si kupio...
     
  11. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    Pa volio bi i ja tako valjda ce se otac sloziti.A koje komponente da uzem u ingelu a koje u genelecu???
     
  12. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    Gledao sam genelec i ingel genelec je samo jeftiniji u Amd procesoru ostalo je ingel bolji
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ne mozes porediti 4870 samo tako, u ingelu je sa stock hladjenjem a sapphire u genelecu ima custom. Imaju bolji izbor ploca i nemoj racunati +17% nego +12 jer ces dobiti 5% popusta na konfiguraciju. Ram i optika su tu negdje, to ti i nije bitno. Bitniji je izbor ploca u genelecu. Napajanje i kucise bih uzeo u ingelu. Samo jos uporediti ploca+proc+graf gdje te izadje jeftinije. Kao sto rekoh, ako neces jos za 7 dana kupiti komp, vjerovatno ti i u ingelu mogu naruciti odgovarajucu plocu.
     
  14. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    To si u pravu za custom cooler ali opet puno je skuplja graficka,amd procesor u genelecu je jeftiniji onaj phenom II 920,a sto se tice ploca genelec ima veci izbor ali su skuplje.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja rekoh imaju bolji a ne veci/jeftiniji izbor :)
     
  16. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    ako ti tako kazes onda bi te molio ako mozes da postavis koje komponente su bolje i da su joj cijene tu negdje sa ingelovim
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ama govorim o maticnim plocama, kakve komponente. Tacnije pricam o dfi i biostar plocama naspram sapphire i msi u ingelu.
    Edit: eh vidis, zaboravio sam na foxconn u ingelu: http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=18
    20Km je skuplja od one sapphire a dosta bolji izbor, to ti na kraju izadje oko 1550KM sa onim ostlim sto sam naveo. Ajde sad kupi vise taj komp i uzivaj. :D
     
  18. Killer FaTaL

    Killer FaTaL Novi član

    OK Ja mislio ti pricas opcenito o svim komponentama.
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eto gore ti rekoh, editovao sam post. Mislim da nema vise sta da trazis. Za te pare odlicna stvar, jos malo klokni to phenomce na nekih 3.2 a kasnije kad skupis kinte, baci i neki bolji cooler i podigni na 3.4-3.5Ghz.