Kupovina laptopa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sniper, Feb 7, 2010.

  1. Sniper

    Sniper Novi član

  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    U koje svrhe namjeravas koristiti laptop ? Mislim za sta ti prenstveno treba ? Tako ti mozemo bolje pomoci :)
     
  3. Sniper

    Sniper Novi član

    Office, surfanje, multimedia, ništa zahtjevno.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovaj vostro mi nekako naj,mada aceri nude vece ekrane al ipak je del malo vise brand.

    Cekamo apdejta da replicira!
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    da ne otvaram temu, trebala bi mi preporuka za neki netbook. Korisnik ce biti relativno starija zena, treba joj zbog skype, voip, malo surfanja... znaci treba mi prije svega nesto kvalitetno. Kontao sam da predlozim neki Lenovo?
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @ Sniper - Jesi li pokusao dobiti cijene ovih Lenovo laptopa ?

    @ Qler - Mislim da bi ti IdeaPad S10 bio idealan, s obzirom da znam kako se pazi na laptope i te stvari... Kolega ima navedeni, milion puta ga je bacio s tasnom jer je zaboravio na njeg, ima neka napuknuca na plastikama, ali radi i dalje. Jedini problem ti moze stvarati SSD od 4GB ako kanis nabaciti Windows na to, jer kad snimis office na drugi disk, on opet fajlove baca na taj SSD, te stvori guzvu. Sad ne znam da li je toj zeni moguce Ubuntu nabaciti da radi sa njim, mada mislim da ima i Tiny XP ili kako se vec zove :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    e, ne bi mi odgovarao taj 4GB SSD, treba mi nesto sa klasicnim HDD-om, i da ide windows na to, ako moze 7 odlicno, al ne bjezim od XP-a :)
     
  8. Sniper

    Sniper Novi član

    Nisam, prijateljica ide danas da pogleda DELL Vostro, mada sumnjam da bi joj lezao neki Lenovo :D
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Pogledaj Acer Aspire One 532H sa Win7 Starter licencom.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    e taj sam sad upravo gledao, stavim 2GB RAM-a, disk je i vise nego dovoljan, OS je super. Odgovara mi u svakom pogledu. Samo me zanima kvaliteta izrade, jer nesto predosjecam da se nece bas paziti. U stvari to je ce biti ono, pazit ce ga, ali ne zna kako se to desilo pa je pukao display :D (malo banalizujem, ali nadam se da shvatate poentu :) )
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    IdeaPad s10 dodje i sa ssd-om i hdd-om? :? Ja konto da se to odabere :) A sto se ne moze npr. office instalirat na hdd? :?
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    svejedno malo je 4GB za OS...