Kupovina Nokia N78, isplati li se?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Dec 25, 2010.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Eh ovako, dakle trebam da kupim ovaj mobitel od jednog poznanika. Nisam jos vidio mobitel da pogledam u kakvom je stanju, kaze da je mijenjan oklop i da nije bas najbolje uklopljen, pa bi mozda trebalo mijenjat ili ponovo sklopit. Vjerovatno je taj novi oklop kinezer. Tastatura valjda nije legla bas najbolje, nekakvu mi je foliju spominjao :) Na mobitel je dosta pricano, jer je bio njegov "poslovni", pa sad dobija novi, ovaj prodaje. Cijena je 130KM, ko meni :D Naci cemo se u ponedjeljak da vidim. Eh sad isplati li se to s obzirom na "takvo stanje"? Ako mi da mob na koristenje par dana, slikat cu pa da vidite o cemu se radi.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Telefon je super za pare za koje se prodaje. GPS, WiFi, FM transmitter, kamera, onako, nije losa, baterija solidno traje, lijep... u glavnom po meni, vrijedi tih para.

    E sad, taj oklop ako je mijenjan, 99% je neko smece. Problem je da kod nas nema tih oklopa da valjaju, pa i ono po ebay-u sto se prodaje je los. Najbolja varijanta je da uganjas pokvaren isti, pa da uzmes oklop. To koliko je pricano, vise-manje nema veze ako je telefon ocuvan.

    Eto, neko moje misljenje :)
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Narucivao sam sa ebay-a oklope za 6220 i N82 (nisu bili moji :D) i dolazili obicni plasticni, nista specijalno. Sumnjam da mogu naci kakav original :) Ali narucit cu i za ovaj, u slucaju da ovaj pri ponovnom sklapanju popusti (a vjerovatno hoce). Kinezeri su vecinom za jednokratnu upotrebu.
    Da ganjam pokvaren mob, ne isplati se. Evo gledam na piku neko prodaje pokvaren na 60-70KM.
    Ma privlacna je i meni cijena, ali ne znam koliko se isplati petljat sa tim oklopom :S Mogu odnijet negdje, pa da oklop i zamjena budu 40KM, a mogu za 170 kupit sa originalnim oklopom, ocuvan mob :D
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja sve gledam da nije datum postova iz 2009te :D
    Super za pare za koje se prodaje? Ja se ne slazem s tim, precjenjen je telefon standardno (nokia) i jos uzevsi u obzir kineski oklop.... Za 150KM mozes uzeti lg arena koja siba taj mobitel uzduz i poprijeko po svemu. Jedino ako je symbian prijeeeko potreban jer dosta aplikacija ima i u javi.
    Original oklop vrijedi bar nekih 30KM tako da opet dodje na svoje.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Nije iz 2009te, trenutno koristim "glupi" mobitel :D Pa da mi je jeftino preci na neki "pametniji" sto ima wireless :D
    Symbian nije obavezan, cak ni "pamet" nije obavezna, ali gdje ima LG Arena za 150KM? Na piku za 250 vecinom. Nasao sam jedan 170, otisao zvucnik i "izlizan" telefon. Ima za 100, ali ne moze da se upali :D Jedan daje za 190-200KM, ali treba poliranje :D
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jbg nemaju svi para da kupuju telefone iz Q2,3,4 2010...
    ova Nokia je dobra, samo se meni tipke ne svidjaju ali za te pare neces naci bolji mobitel..
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo strpljivo... Znam da vecinom traze puno love ali svako malo izleti neki za 150KM, znam jer sam pratio jedno vrijeme - samo moras brzo reagovati.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Berza :D Precijenjen je i taj LG za 250 isto kao i ova Nokia za 170-180. Jer su im to neke prosjecne cijene na piku. A sad cekat da izleti za 150, ko zna hoce li i vjerovatno ce mu nesto "falit" kao i n78. Ma vidjecu u kakvom je stanju ovaj, moze li se taj oklop sklopit kako :D
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    po meni se ne isplati. a još i taj problem sa oklopom koji će te sigurno nervirati. bolje dodaj još love i uzmi noviji mobitel.