Kupovina Quad procesora

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by bozzaii, Jul 12, 2008.

  1. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Pozdrav svima...
    Imam priliku da narucim nesto iz Amerike, dolazi mi prijatelj. Odavno vec planiram zamijeniti procesor i ovo je mozda idealna prilika za to. Treba mi neki quad za obradu videa(premier, after effects i dr) i to do nekih 600 km. Volio bih ako moze neka preporuka na koji procesor da idem.
    Usput, da li su razlike dovoljno velike da maltretiram covjeka zbog ovog ili mi je isplatnije uzeti nesto drugo?
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Sta reci, provjeris ponudu intel 4core procesora u tom cjenovnom rangu, nema tu mnogo pameti,
    Q9450 koji je punokrvni sa 12MB cachea ili Q9300 6MB.
    Sto se tice razlika, kako kad i kako gdje :) sa kojeg procesora mislis preci?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Bozzaiii, nisi rekao šta ti treba - AMD ili Intel.
     
  4. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Razlike su se odnosile na cijene kod nas i u Americi :eek:
    Dobro, hajde da krenemo drugim putem. Ti mislis da je Q9300 koji je kod slavoljuba dobar procesor? Hmm, znam da je dobar ali video je u pitanju i hocu najbolje za pare koje imam. Naravno da pricam o procesoru na kojem se ne bi vrtilo nista sem nabrojanih programa (bez igrica). Volio bih cuti i Vedino misljlenje jer je i on uzimao masinu za slicne potrebe!

    EDIT: 775 naravno...
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ne moraš puno razmišljati o tome. U Americi je sigurno jeftinije, stoga uzmi tamo onog koji je oko 600 km i to je to. Svakako idi na 45 nm varijantu.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    I ostatak love ulupaj u ram 4/8 gb i sve na 64bit OS.
    Q9450 da se ponovim opet, koji ne bi trebao biti vise od 350$
     
  7. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    OK, trenutno imam neku GB 965 ds3 plocu koja je isto planirana za mijenjanje. Imam 4GBx1 OCZ-a na 800mhz i HD3870. Interesuje me koja bi ploca bila najbolja za ove komponente koje imam i planiram uzeti. Imam opciju da odem i do Beograda tako da je ponuda vjerovatno veca nego ovdje! Za plocu bi mogao izdvojiti nekih 300 km..
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja bih nesto od intela, s novijim chipsetom (p45).
     
  9. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Malo sam ti n00b, konkretno, konkretno, konkretno... :D
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa recimo DP45SG ako nadjes gdje. Ako ne, onda DP35DP (kod Slavoljuba) koja je 200KM.
     
  11. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    OK ,hvala svima na pomoci... Ako bude trebalo peglam opet :)