Kupovina racunara do 1700-1800 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by becke, Nov 18, 2010.

  1. becke

    becke Aktivista

    Doslo je vrijeme da promjenm starudiju koju trenutno posjedujem pa bi zamolio cijenjene clanove foruma, koji su u to upuceniji od mene, da mi predloze neke konfiguracije koje se uklapaju u budzet.
    Budzet je 1700 KM, sa mogucnoscu prosirenja do 1800 KM ukoliko se za tih 50-100 KM moze kupiti nesto mnogo bolje.

    Gledao sam cjenovnike i sastavljao sam nesto, ali kako nisam u zadnje vrijeme skroz upucen u to sta je dobro, a sta ne, volio bi cuti prijedloge.
    Potrebno mi je kuciste sa svim komponentama (i mozda 1-2 ventilatora da sve to hlade), bez monitora i ostalih perifernih uredjaja.

    Izmedju ostalog racunar ce biti koristen za igranje.
    Sumnjam i da cu nesto overclockovati.

    Kupovao bi u Genelec-u ili Ingel-u, s obzirom na lokaciju.
    Ako neko zna neku trecu lokaciju u Tuzli gdje je moguce kupiti racunar, a da nije puno skuplje od dvije navedene, neka napise.

    Takodjer bi volio da cijela konfiguracija bude samo iz neke od ponudjenih trgovina, ne kombinacija.

    Unaprijed, hvala!
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ingel - AMD opcija:

    AMD Phenom II X6 1055T
    ASUS M4A89GTD PRO
    WD 500Gb, SATA, WD5000AAKS
    WD 1TB, SATA, 64MB, WD10EARS
    THERMALTAKE V3 Black Edition
    THERMALTAKE MODULAR W0158RED 650W
    KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3
    GAINWARD GEFORCE GTX 460 1024MB "GOLDEN SAMPLE"
    LG GH22NS50 black

    1826 KM (ako ti nije potrebno vise od 500GB prostora na HDD-u, odbij 139 KM)

    Ingel - Intel opcija:

    INTEL Core i5 760
    ASUS P7P55D
    WD 500Gb, SATA, WD5000AAKS
    WD 1TB, SATA, 64MB, WD10EARS
    THERMALTAKE V3 Black Edition
    THERMALTAKE MODULAR W0158RED 650W
    KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3
    GAINWARD GEFORCE GTX 460 1024MB "GOLDEN SAMPLE"
    LG GH22NS50 black

    1818 KM (ako ti nije potrebno vise od 500GB prostora na HDD-u, odbij 139 KM)
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    moja preporuka je takodje ingel, evo sena ti je dao odlicne konfe
    ovaj prvi WD koristi za sistem
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ja nisam nesto raspolozen za tu napojnu :D
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    fortrona nek ubaci
    a taj termalthake je našminkani fortron APN
     
  6. becke

    becke Aktivista

    Hvala za prijedlog. :D

    Posto mi trenutno nije potrebno vise od 500 GB (ako zatreba moze se skupiti valjda kasnije jos 140 KM za storage disk, a bice i jeftinije 100% ako to kasnije budem uzimao), kakvom se cini opcija da napojnu iz prijedloga zamjenim sa FORTRON FSP650-80GHN 85+ Bronze (183 KM) ili FORTRON Epsilon 80PLUS 600 (175 KM)?
    I generalno bi volio da znam koliko jaka napojna je potrebna za ovu konfiguraciju. :D
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    AMD PHENOM II 955 AM3 HDZ955FBGMBOX C3 verzija (po narudžbi)
    Scythe Mugen 2 Rev. B CPU Cooler SCMG-2100
    ASUS M4A89GTD PRO
    WD 500Gb, SATA, WD5000AAKS
    THERMALTAKE V3 Black Edition
    2 kom Thermaltake Thunderblade 120 cm AF0032D
    FORTRON SAGA II 500 - mislim da za ovu konfu stvarno ne treba jace napajanje jer mi se cini da covjek nece ganjati SLI
    KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3
    GAINWARD GEFORCE GTX 460 1024MB "GOLDEN SAMPLE"
    LG GH22NS50 black

    UKUPNO: 1.682,75 KM

    Bez obzira sto se ne mislis baviti overclokom, mislim da nije lose da uzmes ovu konfiguraciju, jednom udjes u BIOS i podignes mnozioc na 17,5 posto je ovaj procesor Black Edition i drzis ga dugo godina pod Mugenom na 3.5 Ghz. Slazem se da je 6-jezgreni procesor buducnost ali mislim da ces bolje iskoristiti ovog Phenom-a dignutog na 3.5 sto zbog starijih igara koje neznaju koristiti sve 4 jezgre pa su ovisne o brzini, a dovoljan je i za nove igre koje tek pocinju koristiti sve 4 jezgre.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne znam kolko je pametno u nove konfe ubacivat ssd disk ? Posto ne vidim da ga je iko ubacivao u confu... bolje 1 ssd 1 500g.


    p.s. edit:

    a sad opet nesto kontam, kakva smo drzava da bogda da ima gdje se kupit, i da nije preprapreno.
     
  9. becke

    becke Aktivista

    Vidim da su u Genelec dosle Sapphire 6850 kartice, pa me zanima isplati li se uzeti umjesto GTX 460, jer su cijenom otprilike jednake.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    brza je GTX460 1GB od 6850. Ganjaj 6870 ako imas viska
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi ovu konfu sto je hamo pipa napravio, a za procesor sam odluci. U Genelecu trenutno nema kvalitetne maticne ni za intelove ni amd procesore. Valjda ce im do kraja godine stici EVGA maticne.