kupujem memoriju - mala konstantacija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, May 10, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    znaci trebam sutra uzet jedan modul od 512 e sad ovako

    imam celeron 2.6 (533) FSB 133.. 20x mnozitelj znaci nista nije OC
    ploca Asus P4VP-MX sock. 478

    trenutno imam DIMM1: M2G9IA0A005F081AAD 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)

    imam dva slota za mem max po 1GB znaci max moze stat dvije ploce po 1GB

    e sad dali da uzmem DDR 400 ili 333.. dali ako ostavim ovu 256 i stavim jos 512 recimo 400 dali ce radi (ali sumnjam..)

    znaci malo sam u dilemi kako i sta.. koja 512 ??
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzmi 400. I taj sto imas je 400.
    BTW kad imas dvije memorije razlicitih brzina, uglavnom rade zajedno, brzinom sporije. I ima izuzetaka, da ne bude ako ne bude radilo dog rekao.

    Znaci uzmi ddr400. Lakse je i eventualno prodati, a i tebi ce valjati kod eventualnog upgradea.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    ma zato i pitam dali ce mi radit zajedno znaci ipak ima je ova 200 pa iz ddr u 400.. a ja sam mislio da je 100 pa iz ddr u 200..

    i de majketi sta mi svi s€ru da necu moc pokrenut komp sa te dvije mem.. mislim znam da kad imam razlicite brzine da dodje do "nesuglasica" i da vecinom radi brzinom sporije ali u ovom slucaju hocel meni radit naj normalnije zato sto su razlicitih velicina, trebalo bi radit kao jedna od 768 MB ili ??

    mislim u naj gorem slucaju ostavit cu tu novu od 512 i uzet jos jednu 512 ali bio sam siguran da ce mu ova 256 i buduca 512 naj lepse radit sve dok danas nisam cuo raznorazne maštarije pa zato i otvori temu sto me zbunise..
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Radit ce kao dva razlicita modula, u tvom slucaju posto su iste brzine, na 400MHz.
    Moze se desiti i da ne rade, ali to je rijetko i uglavnom zbog nekompatibilnosti modula a ne zbog razlike u velicini.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    zasto kad idem na My Computer pa Propertis pise da imam 512 a kad idem na EWEREST Home EDITION pise da imam dva modula, jedan od 256 a drugi od 512 kaos to jeste
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nije ti grafika integrisana kojim slucajem?
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    isto sam htio da pitam :roll:
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    ma kakvi nego sam zamjenio mjesta modulima (nidje veze) pa sad ocitaje normalno 768 MB
    hvala Dog_Father

    nego sta mi znaci ova boldovana brzina:

    Polje Trenutna vrijednost

    DIMM1: Transcend 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-3-3-7 @ 166 MHz)
    DIMM2: M2G9IA0A005F081AAD 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znaci nista. To ti pokazuje deklarirane latencije pri toj brzini.

    Dakle na 200MHz, deklarirane latencije su 2.5-3-3-8
    -na 166MHz su dakle nize 2.0-3-3-7
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    aha.. ok
    hvala jos jednom

    znaci kod mene je sve normalno proslo.. mislim ova 256 mi ne koci ovu 512 ni po cemu ..znam da su obe 400 i da nebi trebalo ali et, nako pitam posto se nisam susreto sa slucajevima kada neka memorija koci drugu pa ne znam nasta to lici i kako se odrazi
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nista se ne sekiraj. To je to.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    a hebiga znam da sam dosadan al svi su mi rekli da ce me ljubit u guzicu ako upalim komp a kamol da radi, sa ovom 256 - 512 kombinacijom

    to je to

    hvala

    poz