Kupujem napojnu - trebam preporuku

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dj_vux, Dec 19, 2006.

  1. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Dakle kupujem napojnu, kontam dati oko 100 KM a posto nisam bas upucen, zanima me sta bi od ponudjenog na http://www.plus.ba/ bilo najpametnije uzeti?

    Isto tako u obzir dolazi i neka polovna kvalitetnija napojna, ako ko ima.

    *EDIT*
    Konfa je sljedeca:
    ASUS A7N8X-E Deluxe
    Athlon XP 2600+
    2x 512 MB DDR400 TwinMOS
    ASUS GeForce 6600GT
    Western Digital 250 GB HDD (WD2500JB)
    Pioneer DVDRW, mrsko mi traziti oznaku

    ... i to je otprilike to. Nemam pojma sta bi za ovo bilo dovoljno tako da bih bio zahvalan jako za svaki moguci savjet.
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Sharkoon 450W ako ne dotekne za Chiefteca 400W, mada je i chief 350 sasvim dovoljan, ali kasnije ce ti valjati ;)
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    nedavno sam sa jaranom isao do plus-a da on uzme napojnu, bacio sam pogled na Sharkoon 350W i 450W i na Chiftec od 450W sa 12cm ventom...Sharkooni su jednaki osim sto je ovaj skuplji jaci 100W, ali i skuplji 30KM a za te pare ima i Chieftec...

    naravno Chieftec 450W je sa 120KM bio najskuplji od ovih sto sam gledao, ali brate 12cm vent je stvarno tih...ako ti je to vazno neces biti razocaran...mnogo je dobar :)
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Moja greska, mislio sam da je 450w skuplja :/ Ako imas love... :D
     
  5. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma nije bas da ima para, ovo mi je neplanski "izletilo", moram uzet' a kontam kad vec MORAM onda da uzmem nesto da me glava ne boli...

    Hvala vam puno momci. :wink:
     
  6. Nihad

    Nihad Aktivista

    Cekajte, prije godinu i kusur (kada sam ja uzimao napoojnu sebi), ove napojne su se vrtile oko 50-70KM, u vrh glave 80KM. Sta je sad ovo sve preko joje!? A iste stvari?
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Ma jok, prije se raja lozila na Codegen, sad ni Tagan ne valja.
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja bih ti preporucio da kupis sharkoon od 450w 100 km kod slavoljuba http://www.barico.net nimalo se ne cuje
     
  9. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Slavoljub mi je daleko, ja sam u Tuzli inace. :)

    Ma evo sad razgledam sta se nudi, obilazim, citam review-e i glava me boli... te 'vako, te 'nako, nekih skracenica da ti pamet stane, railovi, trailovi, folovi golovi... dajte ljudi ja samo hocu napojnu. :lol:

    Stvar je u tome sto mi treba sto stabilnija napojna za konfiguraciju koju sam gore naveo. Ne treba mi nista za buducnost posto ovo necu jos duuuugo vremena zamijeniti (citaj "cekam Playstation 3" :twisted: ). I to je to.

    Hvala puno svima u svakom slucaju ali moram priznati da jos nisam daleko odmak'o, sto vise trazim i gledam sve manje mi je jasno sta bi mi bilo pametno da uzmem.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    tebi je dovoljan jedan Chieftec od 400W, sasvim dovoljan
    necu preporuciti Sharkoon-a jer sa njihovim napojnim jedinicama nemam iskustva...ali su im IDE kablovi mrak :D
     
  11. dj_vux

    dj_vux Aktivista

  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    uuu odlicna cijena cak i kad dodas PDV...ovo ako ne uzmes lud si :)
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    sto je taj Chieftec u Tuzli jeftin, u SA je takav model oko 114 KM sa PDV-om :)
    sto se mene tice, ja bih taj uzeo (odnosno uskoro i sam namjeravam uzeti takav od 450W :) )
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Uzimaaaaaaj :D
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Kada na 89 dodaš 17% PDV dobiješ 104 što znači da je ovaj Chieftec za 10 KM jeftiniji od onoga u Plusu.

    Pa i nije neka razlika.

    Doduše, ko je u Tuzli naravno da će radi 10 Km otići u Ingel jer će dobiti istu stvar.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    za tu konfu i 300w je overkill, tako da više-manje uzmi bilo koji brand tebi prihvatljiv cijenom.
     
  17. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Uzeh ovo Chieftecovo napajanje danas, 104 KM "pljunuh" i tek sad sam rahat.
    Tise znatno od onog Frontierovog krsa, teze sigurno dva puta (hehe) i sto je najljepse od svega - onaj bizarni problem sa grafickom i DX9 igrama je rijesen. Hooray!! :lol:

    Jos jednom hvala puno svima. :wink:
     
  18. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    slucajno primjetih da je u ASCOMP-u Chieftec 450 W, 105 KM sa PDV-om :)