Kupujem Novu Graficku ako ima ko prijedlog slobodno se javi!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by speedfreak1, Jan 5, 2009.

  1. speedfreak1

    speedfreak1 Novi član

    Dakle ovo su sledeci moguci izbori :

    Club3D CGNX-G982DDF 9800GT 512MB-DDR3 2xDVI 600/1800---->272,61 KM
    Club3D CGNX-G962DDF GF9600GT 512MB GDDR3 TV+2xDVI 650/1800--> 215,28 KM
    Club3D CGAX-3852DD RadeonHD3850 512MB DDR3 TV+2xDVI 668/1400-->195,39 KM

    Koja je sa boljim performansama od ove tri graficke ako ima neka bolja a da je nisam naveo da se uklapa u ove cijene gore popisane ljudi volio bi da cujem vase prijedloge, inace imam sledecu konfiguraciju:
    AMD Barcelona 2350 X2
    2GB DDR2 667
    2x250GB SATA 2
    VGA zesce smece ATI X1650 PCIX Hyper 256MB up to 1024 on VISTA trza na GTA4, NFS undercover to je razlog zamjeni
    M2N-X maticna napojna je 515 Wati
    Any Suggestion i will be glad to hear ppl, by the way i am from Tesanj Wish u all happy new year in Tuzla and etc.. places byeeeee
     
  2. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    9800 ..naravno od te 3

    al naravno preporuka ti je da ides na 4850..

    i kupi jos dvije gige rama i ok ce biti :D
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    cojek uzme grafe od 190-290 Km znaci 100Km razmaka i onda mu jos ovaj uleti sa 100Km skupljom grafom :lol: :lol:
    a da kupis 9600GT+jos RAMa?
     
  4. speedfreak1

    speedfreak1 Novi član

    Ako je to tako dobra graficka 4850 onda cu da je uzmem naravno, ali zasto jos dvije gige rama ??? Uzeo bi i 2 gige rama da imam vise slotova slobodnih u maticnoj samo su ta 2 i oba sam zaplijenio sa 2 gb 667 koja je spora za vas posto vidim da svi furate Intel koji vec koristi DDR3. Mogu vam reci samo naprijed momci ja cu pak jos neko vrijeme da ostanem na ovoj kanti hehehehe anyway thx for ur suggestion seems to be ok to spend a little bit more money. cujemo se pozzzzzzzz
     
  5. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    pa kupi jedan modul gdje je 2gb i rijesio si problem :D
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sta je tebi pa pises na engleskom?
     
  7. mahalas

    mahalas Novi član

    Da bi on bio "cool" :roll: .
     
  8. GW

    GW Moderator

    Dijaspora garant.
     
  9. speedfreak1

    speedfreak1 Novi član

    Aj neznam sta da kazem, ovo je samo privremeno dok ne odem ponovo vani da imam cime se zabavljat da samd kupujem jos 2gb rama radije cu kasnije uzeti citavu konfiguraciju mnogo jacu 4 core ili vise ovo ce do tad posluziti.... Svakako vam hvala graficku sam danas narucio i sutra je dobijam ..... narode liga ste hvala jos jednom poizzzzzzzzz
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    cuvaj ti tu graficku (ako si uzeo 4850) jer ces tek moci da je iskoristis (u potpunosti) kada kupis novu masinu
     
  11. speedfreak1

    speedfreak1 Novi član

    Sutra je dobijam a mislio sam je zadrzat naravno i kad kupim novu ragu ona ce biti ugradjena. Hvala na savjetu momci.
    Nego da cujem vase misljenje za maticnu M2n-X dali to vrijedi nadogradjivati ili da uzmem drugu kantu???
    mislim da ugradim 6000+ X2 i dali je ona dovoljna dobra za takav procesor????Nekako mi ova maticna slabo polijeno gura ove megaherce....U velikoj sam nedoumici po tom pitanju. procesori su sad pojeftinili i mogu ici samo dole sa cijenom naveo sam citavu konfiguraciju na pocetku ovog posta pogledajte pa recite dali da i procesor ubacujem ili da cekam DDR3 memoriju zajedno sa jacim X4 procesorima???? pa da uzmem kantu pravo snaznu!!!!?pozzzzzzz
     
  12. andro

    andro Novi član

    Pozdrav ekipa :smt006 Pišem moj prvi post !

    Ovako, namjeravam i ja kupiti neku novu graficku karticu !
    Konfiguracija mi izgleda ovako :
    ASUS P5B
    Intel Q6600
    RAM DDR2 4 Gb (2x2Gb 800 KingMAX)
    Nvidia 8500GT 512MB
    Napojna Corsair CX 400W
    LCD Samsung 930BF 19'' (s tim da na ljeto namjeravam kupiti novi monitor dijagonale 22'')

    E sada, ovako razmišljam !
    Da li da pricekam još malo, pa kad kupim novi monitor, da onda razmišljam o kupnji neke dobre graficke, novije generacije, (citao sam da Nvidia na proljece izbacuje neke čipove GT212) ili da sada kupim neku novu graficku srednje klase (do nekih 150km, nova polovna, svejedno) koja ce moci pokretati novije igre na rezoluciji 1280x1024 bez ukljucenih AA i ostalih kerifeka ... Sto vi kazete, sto bi vi na mom mjestu ??

    P.S. Ja bi bio najsretniji kad bi mogao ubosti jednu Gainward GS 8800GT ili 8800GTS !
    Bilo je ovih 8800GT u HgSpotu za 800 kuna ! :shock: :cry:
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    I dalje je 8800gt odlicna lovina za te pare, na toj rezoluciji ni AA nije problem, a daleko do ljeta, do tad ce bit grafa kakvih hoces :)
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tacno ti je najbolja opcija cekanje nove grafe uz polovnu/novu 8800GT.Kad izadje taj novi Nvidia chip trebale bi pasti cijene sadasnjih perjanica :wink:
     
  15. andro

    andro Novi član

    Potpisujem ! Imas pravo ...
    I ja mislim da bi s jednom 8800GT do super zadovoljan do tih novih ! Samo, bojim se da da tih novih 8800GT, vise nema, sve je to pograbljeno ! (barem ovdje u Mostaru)
     
  16. speedfreak1

    speedfreak1 Novi član

    Narode bili ste u pravu ova hd 4850 je super ali bez dodatnih 2gb rama i jos jacim procesorom nemoze se izvuc ni pola njene snage!!! GTA4 prilicno zeza i na osrednjim detaljima zahvaljujuci mom slabom procesoru i malo rama!!!
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ne zeza te ram, samo procesor