Kvar USB porta

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ado_sa, May 3, 2009.

  1. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Oborio sam komp, i ostetio se bocni USB port koji se nalazi na kucistu, znaci nije onaj na maticnoj, postoji li mogucnost popravke. Zvao sam jednu prodavnicu, kazu da je tesko naci odgovarajuci eventualno za moje kuciste..... :roll:
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    promjena kucista :D ili ako nadjes prednju masku od istog takvog, pa da samo to zamjenis.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Može se i nešto iskemijati ali naravno neće izgledati kao novo.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kupi USB hub ako ti trebaju dostupni USB portovi.
     
  5. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista


    da bas sad tako i radim, ali sta cu kad sam perfekcionista..... :)
     
  6. GV

    GV Komšija

    Možda nešto ovako ima ih i sa čitačima kartica i još nekim drugim konektorima
     
  7. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ima li se ovo gdje uzeti kod nas? ja sam planirao da nesto izmajmunisem u "samogradnji" posto mi vec ponestaje portova pozadi, muka mi je zavlaciti se svaki put kad mi zatreba USB a na ploci imam par konektora neiskoristenih pa bi mi ovo sjelo "k'o kec na 11"...
     
  8. GW

    GW Moderator

    Jesi čuo za USB hub? To ti je jedna magična stvarčica koja od 1 USB porta napravi više. :)
     
  9. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    star mi je komp nije on vise za nekih extra dogradjivanja, rjesio sam ja to sa ovim hub konektorima, nego s obzirom da dosta toga neznam, nesto i da pitam, kad vi to sigurno znate..... :D
     
  10. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Jesam al' mi se ovakav interni cini kao puno elegantnije rjesenje posto ne bih da mi se i hub vucara oko kucista izmedju ostalog ako vec moze i ovakvo nesto da se zbavi.