lan postavka da oba racunara imaju net

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pimi, Jul 18, 2008.

  1. pimi

    pimi Aktivista

    dakle na ovom racunaru imam net.eh sad bih da mi i drugi racunar ima net.sta treba da uradim?postavio sam bi u lan setup da se ovaj racunar konektuje direktno na net a da se ostali konektuju preko oovog racunara a tamo sam postavio da se onaj racunar konektuje na net preko drugog racunara.al nece.probao sam da serujem konekciju al djaba tamo je nema.ajd pomozite mi.sta i kako da se uradi.inace kod mene je hs net.povezani smo direktno kablom iz racunara u racunar.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vide li se racunari? Mozes li pingovati?
     
  3. pimi

    pimi Aktivista

    racunari se vide.on vidi mene i sebe i ja vidim njega i sebe.dakle postoji lan da nebude zabune.al kontam za net.lan ide normalno igramo mi cs-a il sta bilo sto moze u lanu bez problema.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I znaci ti sherujes konekciju, a on nema neta kad si ti konektovan?

    Edit: Objasni sve kako si podesio, koje adrese, da ne cupam informacije iz tebe.
     
  5. pimi

    pimi Aktivista

    ev vidi.dakle.postavio sam lan.kod sebe sam stavio da je ovaj racunar direktno konektovan na net a na drugom racunaru sam stavio da se on konektuje na net preko drugog racunara.serovao sam konekciju od interneta pa mi je bio promijenio ip adresu umjesto moje stavio mi 192.160.0.1 ja mislim da je ovako isla.ali se onda nije vidio lan uopste sa ovom ip.te sam ja rucno upisao svoju ip adresu i ostao net serovan al djaba nista nije pomoglo.eh sad sta je i sta da uradim.pitaj ak te jos nesto interesuje ak sta nisam napisao.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na svom racunaru napravi (hs) konekciju da radi i sheruj je. Lan konekciju podesi tako da ti IP adresa bude 192.168.0.1. Subnet maska 255.255.255.0. To ce ti sam napraviti, samo klikni.


    Na njegovom racunaru postavi IP adresu 192.168.0.2. Subnet ostaje isti. Gateway i dns neka stavi tvoju adresu, odnosno 192.168.0.1. To bi trebalo da radi. Probaj pa javi kako je proslo.
     
  7. pimi

    pimi Aktivista

    uradio sam kako si rekao ali sad samo ja vidim sebe a on sebe.naravno kod njega nema interneta.
     
  8. pimi

    pimi Aktivista

    e vidi sad ovo
    sad ima net kod njega ali se nevidimo. on vidi samo sebe a ja samo sebe.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozete li se pingovati?
     
  10. pimi

    pimi Aktivista

    da mozemo se pingovat.a da te pitam ovo moze li on ostvariti konekciju kad je moj racunar ugasen ili moram switch kupit?
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne može.
    Samo kada je računar upaljen.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moras switch kupiti. Ne moze on na net dok se ti ne konektujes.

    Ne morate se ni gledati, mada mi nije jasno sto se ne vidite a mozete se pingovati. :D
     
  13. pimi

    pimi Aktivista

    e hvala ti puno ev sad se vidimo.valjda mu nadoslo.hheeh i meni je bilo cudno al sad je ok.puno ti hvala na pomoci i moze lock posto neam vise pitanja.budel problema oko ovog saljem ti pm.jos jednom hvala.