1. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Evo neki dan mi je jaran predložio da se umrežimo. Ja sam pristao i sada imam jedan problem. Taj moj jaran živi jedno 5-6 kuća od mene, pa sada nastaje problem, kako da ja provučem kabal od moje do njegove kuće. Pa me zanima postoji li kakav način da je bezžično povežem naše računare bez upotrebe Hub-a ili Switch-a
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    WiFi ad-hoc (ako imas para).
     
  3. Dr. X

    Dr. X Novi član

    para nemam
     
  4. Spider

    Spider Aktivista

    Onda se samo opusti i zamisli da si u Svedskoj. . .isto kao i ja !!
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    onda zaboravi na bezicno umrezavanje i kupi puno kabla pa razvucite od kompa do kompa.
     
  6. Dr. X

    Dr. X Novi član

    A eto koliko bi kostao Wi-Fi
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ovisi o puno faktora... kartice su relativno jeftine, antene možeš sam bapravit, ali za kabel od kartice do externe antene (iliti "pigtail") može progutati sve skupa sa svojom cijenom (računaj da dobar košta oko 10€ po metru, naravno imaš tu i za 1€ po metru, ali oni imaju gubitke reda 30dB na 30m duljine, a antena recimo ima 15dB pojačanja i na kraju imaš pojačanje od -15dB iliti mahunu).

    p.s. čudna ti brzina tog maxtora u sigu :wink:
     
  8. Dr. X

    Dr. X Novi član

    U redu pogledat ću
    I što se tiče Maxtora to je zbog toga što nisam imao para da kupim novi hard disk pa se sada zafrkavam sa hard diskom iz računara starog jedno pet šest godina.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma nema to veze... disk ti je 5400rpm, a ne 5200 :wink:
     
  10. Dr. X

    Dr. X Novi član

    To 5200 rpm sam morao nagađat jer oni iz IT Computers-a su mi tada prodali računar kojem opis konfiguracije nije bio tačan (umjesto Pentium 4 oni su mi prodali neki VIA Centurion 3 ili nešto tako). Pa nisam mogao biti siguran što se tiče konfiguracije
     
  11. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Uh jesu li to oni pogančeri? Mrzim ih! Pa jesi li išta probao oko LAN-a sad