LAPTOP ACER 4820TG pregrijana ploca

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by proc, May 16, 2017.

  1. proc

    proc Novi član

    Pozzz ljudi, da li je normalno da kada igram neku igru na ovom laptopu, da se tempereatura maticne ploce podize preko 80 stepeni, ponekad i blizu 90. Takodjer je temperatura procesora tu negdje, dok se grafika grije oko nekih 75 stepeni... Da li je to za maticnu plocu previse i izlazu li se komponente ostecenju?

    Hvala...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    previse, otvori ocisti. Skoro je neko slicno pitao i kad je otvorio puni hladnjaci prasine.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam prije mjesec dana imao takve probleme sa laptopom...grafika se grijala na 90+ stepeni i laptop se sam gasio...takodjer i temeperature procesora bile povisene
    razlog je bio zaprljan ventilator,pun prasine i nije vruci zrak mogao da izlazi van kucista

    ne znam koji ti je laptop i kako se dolazi do ventilatora,grafike i procesora ali pogledaj malo na YT za svoj model i vidi mozes li sam odraditi sta
    ja sam svoj samostalno rastavio na proste faktore i ocistio i promijenio termalnu pastu i sada su temperature ok
    u loadu GPU max 72 stepena
    CPU jos niza temeperatura,oko 60 u loadu