laptop beep

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by flatron, Oct 31, 2010.

  1. flatron

    flatron Novi član

    Dobio sam neki stariji laptop Gericom Bellagio u kojem nema hdd-a.Kada ga upalim konstantno pisti u jednakim intervalima i ne pali mu se display.Koliko znam i u slucaju da nema hdd-a trebalo bi da se upali display.Pomislio sam da mu nije otisao display pa sam spojio i monitor ali ni on ne reaguje.Dali neko zna sta znace ti konstantni beep-ovi?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Reci kako se oglasava. Koliko bipova i koji su kratki a koji dugi.
     
  3. flatron

    flatron Novi član

    Konstanto se oglasava jednakim beep-ovima.Znaci sve dok radi i pisti...
     
  4. System_X

    System_X Aktivista


    ili memorija ili grafička kartica (grafički čip). probaj stavit drugi RAM i vidi hoce li ti beep-at, ako bude vidi jel ima grafa u njemu koja se moze vadit. ako moze onda je probaj zamjenit drugom ili da je jednom izvadis i opet vratis. Ako ni to nepomogne onda ti je riknuo grafički čip koji je integrisan na ploči.
     
  5. flatron

    flatron Novi član

    Rasplet situacije :).Sinoc sam se iznervirao i rasklopio citav laptop.Znaci sve do jednog sarafa cak sam i display rastavio_Onda sam sve lijepo ocistio, na procesor nanio novu pastu (skinuo neku foliju koja je bila na hladnjaku) i onda ponovo poceo sve sklapati.Sklopio, probao kad ono ne radi.Danas uzmem opet da caprkam i proradi.Pa sad cu ga ostaviti da radi pa cemo da vidimo hoce li biti sve u redu, javit cu...Zahvaljujem se vama koji ste ucestvovali u ovoj temi...