Laptop (čišćenje)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Nov 7, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima dobrih i cijenjenih radnika ali ja poznajem levate koji su zaposleni gore i koji pri kvarovima prijavljuju pogresne komponente pa preprodaju te komponente preko drugih i trecih osoba ili oni licno..
    da se tako nesto deseva normalno kod radnika nekih renomiranih firmi PC opreme takvi bi dobili otkaz...
    Da ne govorim o onome da *ebeni PORTIR sastavlja PC, ja mu trazim jednu komponentu on kaze bolja ti je ova koje ima viška na lageru...Ne bih da pricam o pojedincima ali gore se dila uveliko i to svi znaju pa i ti vjerovatno..
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kupio CM pastu, skinuo hladnjak, skinuo pastu staru, nabacio novu i radi normala, dakle nema pregrijavanja. Međutim, ima jedan problem a to su nekakve vibracije koje očigledno stvara hladnjak, tako da kad god palim laptop ili pri radu s njim čujem tačno kako se okreće hladnjak i kako malo vibrira neki dio one bakrene toplotne cijevi. Ne znam da li ima veze, ali bila je neka određena mala gumica koja je bila stavljena čini mi se na chipset, da li bi to moglo da stvara te vibracije ? Postoji li kakva preporuka za neku jednostavnu home-made metodu da ovo eliminišem ?
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    gumicu ne skidaj jer je to thermal sheet za bolje prijanjanje na chipset/vga, ako si ga skinuo moze ti prnut ploca
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    E jbg, skinuo sam to, ima li se uzeti ta gumica gdje ?
     
  5. line_

    line_ Novi član

    Jel u genelecu ciscenje i promjena paste 20km?
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

  7. line_

    line_ Novi član

    Gdje u Tuzli preporucujete da mi urade ciscenje i zamjenu paste osim u Gen ?
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    ingel