Laptop do 1400KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by rama, Mar 19, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. rama

    rama Aktivista

    Zanima me koji laptop i gdje mi je najpovoljnije uzeti. Treba mi za office, malo surfanja, filmova a vala i igrica. Naravno to ne znači da ću samo igrat igrica ali činjenica je da volim tu i tamo odigrat nečeg. Znam da laptopi nisu baš za igrica ali ne znači da hoću igrat novije igrice s nekim supermegahiper visokim detaljima u kombinaciji s ogromnim rezolucijama. Uglavnom šutam starije igrice tipa aoe2, cossacks i tomu slično. Od ovih novijih jedino što mi je bitno da se može igrat jeste team fortress 2. :mrgreen: Za to i ne treba neka Bogznašta mašina s obzirom da meni piči i na ovom trenutnom kompu (2500+ barton, 1GB, ati9600xt), doduše na low i najmanjoj rezoluciji, ali ipak piči. :mrgreen: HDD da je 250GB ili veći. I da nije nešto puno težak s obzirom da ću ga s vremena na vrijeme morat nosat. Blu tuuu( :) ) i WLAN se vjerujem podrazumijevaju, al eto da i to spomenem.

    Gorenapisane bi bile najbitnije stvari koje otprilike očekujem od laptopa. Ono što ne očekujem jeste da se ne prelazi cifra od 1400KM. Primjetio sam da dosta ljudi prilikom savjetovanja u ovim situacijama kaže nešto tipa "ako dodaš još samo 100KM na tih 1400 i uzmeš...". I sam primjećujem da tih 100KM znaju (često) napraviti dobru razliku ali ako može da ovaj put tu priču izostavimo jer mi je i ovaj budžet od 1400KM poprilično klimav. Što naravno ne znači da to isto vrijedi za neku konfiguraciju od 1000KM. Dakle jako bitno da ne prelazi 1400KM. Poželjno bi bilo da nije Linux ili Vista. Primjetih da imaju određeni laptopi bez OS, da li je moguće uzeti bilo koji laptop bez OS pa da si montiram xp ili...(?) Isto bi bilo poželjno da je manjih dimenzija, oni 17" mi izgledaju nekako glomazno, bespotrebno glomazno. Kamere, fingerprint rideri, besplatne torbe, miševi i sve što ide u tom smjeru - nije bitno. I da nije ružan. :lol:

    Pročitah temu 1-10000 pa da odmah spomenem da se ne razumijem u auta, priču s mercedesom i bmwom možete komotno preskočiti. :D Neću da kažem da mi kvalitet nije bitan, ali kvalitet u smislu da će mi laptop ostati čitav ako mi slučajno ispadne tokom vožnje automobilom ili da se neće pokvarit ako ga slučajno operem motornim uljem mi nije bitan.

    Ukratko, ja bih dobar laptop al za malo para. :mrgreen:

    Unaprijed hvala...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
Thread Status:
Not open for further replies.