Laptop do 2000KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ace_, Feb 12, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ne valjda opet tako generalizirat... evo ja ti sad nabrojim iz glave dell d6xx, lenovo n100 ili koji je ono entry, toshibe entry... ne bi mrtav kupio te laptope da imam malo para. konkretno n100 nema veze sa ibm-om ili jačim lenovom kakve svi poznajemo, dell isto tako konkretno d620 sam imao jako veliki uzorak... pa to su već baterije pokrepavale, optike, diskovi, obrada i tastatura su očaj (za tu klasu i namjenu), jeftine toshibe su očaj hardware za male pare + obično je i završna obrada loša, ali opet ne kažem da ima nekih iznimaka jer vjerovatno ima.

    znači nije moj cilj ocrnit pošto-poto acera, msi i njima slične, ali opet vjerujem da prije svake kupovine treba osobno pogledati kakav je laptop + naravno prosurfat performanse i moguće probleme sa dotičnima. kad se sjetim koliko sam se samo para na fuševima nauzimo na hp 6820 bez os-a i integracijom sata drivera... čisto neznanje i nezainteresiranost pri kupovini. na kraju meni daju ljudi 400kn za windowse, a mogli su u startu (obično) na otplatu uz nekih 600-700kn doplate dobiti legala windowse i backup dvd ili particiju i nikad više se ne peglati sa takvim problemima.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    qft
    ali ovo je jako siroka oblast kao i sve u IT i skoro je nemoguuce uvjek ispostovati sve uslove koje netko zada pogotovo kod laptopa her je mogucnost izmjene (nadogradnje, zamjene djelova) necu reci nemoguca ali cu reci minimalna - ovo se odnosi na kupovinu novog laptopa.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Napokon koncenzus, ono sto ja mogu reci na temelju licnog iskustva.
    Da Toshibe L klase su Asus/Compal budget laptopi koji nemaju dobru finalnu izradu, ista stvar za sve Acere prije gemstone serije.
    HP ista prica, sve mimo bussines klase (prepoznate po tome sto ima docking station port) je ama bash isto sto i ono gore.
    Asus i Lenovo ista prica.

    Znaci sta mozete ocekivati od tih laptopa, da su kvarljiviji u odnosu na bussines laptope, da su klimavi, baterija leta, touchpad neprecizan, lako se zaprashe, finalna izrada ( plastika) nije bash najveselije uradjena i slicno.

    Opet ti laptopi su 2x jeftiniji i obicno se bundluju sa gratis mish, torba i slicno, obicno im fali OS.

    FSC i MSI ne spominjem jer ti proizvodjaci u svijetu laptopa za mene su kao Frizideri Quing Qvonk ili Yhueng Sui, da pojednostavim, Acer je izmislio pojam kontrola kvaliteta za ta dva proizvodjaca.

    Za Dell nemam sta puno reci jer nemam iskustva s tim lapashima, imaju genijalno uradjen bios sa dijagnostikama i to je to
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    bios i na dell desktopima je identično tako dobar... e sad kad bi spojili njihov bios sa thinkvantage update/power manegement, izradom i tastaturom t43 i bijesnom vga, dobili bi ultimativno :D