Laptop to CRT TV

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Jan 27, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako najjeftinije baciti sliku sa laptopa na CRT TV ?
    Imam VGA i HDMI na lapasu i standardno SCART i composite na TV-u.
    Zvuk mi nije previse bitan, ali nije ni na odmet.

    Vidim na dealextreme-u brdo kablova ali u review-u svakoga "does not work" :?

    Hvala !
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da nadjes vga to composite ?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel ti ovo ozbiljno mislis ili samo jurisas prema tituli "lowyer"-a?


    U ovom slucaju je potreban uredjaj koji ce kovertovati VGA u composite ( i uopste nije jeftin) i bilo ga je kupiti u genelecu al sad nesto ne mogu da ga nadjem u cjenovniku,to ce kolega apdejt da nam nadje na netu samo dok procita ovo.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Paaa... rekao sam isto sto i ti.. i ako nisam imao iskustva s tim. Ima opcija i sa hdmi ali vjeropvatno je lakse naci konverte iz vga (ili je to sve komplikovanije sa lap. nego sto zvuci).
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hoce li ovo rijesiti stvar ? http://www.conrad.de/ce/ProductDetail.h ... 3927120896

    Guglao te zajebancije, nisam nista nasao, i onda u banneru mi se pojavi ovo na totalno nepovezanoj stranici, jos malo ce pratiti sta jedemo pa davati sugestije na bannerima :mrgreen:
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najvjerovatnije je da nece pomoci,to bi radilo na starim grafama koje imaju bas analogni VGA izlaz dok je kod novijih lapasa VGA ustvari konvertovani DVI,i ja se evo bas borim da jednom drugu nastimam da na CRT TV gleda filmove sa lapasa i kupili smo VGA to component kabal i TV ima component ulaz al ne pomaze,dobijemo neke tri vertiklane suzene slike u razlivenim bojama.

    I ja evo cekam da ovdje cujem koju pametnu.Kako rekoh maloprije @apdejt ce imati rjesenje.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=15345

    hehehe ovo ce rijesiti problem. Mada ovo nije bas "jeftino" rjesenje, ali zaboravi te VGA to SCART/Composit kablove . To radi samo na grafickim koje imaju podrsku za S-Video a isti izlaz nemaju (ili nesto slicno poenta je da u 99% slucajeva ti kablovi ne rade). Iskreno ja jos nisam vidio nekoga kome je ovaj kabl radio, a posvadjaju se samnom kada im kazem da vjerovatno moraju uzeti uredjaj sa linka iznad jer fakat nije jeftin. Vidio sam ih min. 10-tak koji su dosli kod nas sa tim ili slicnim kablovima trazeci od nas da ih napravimo da rade, eto naravno nije bilo moguce.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma ja ba to je to isti uredjaj.