laptop wireless problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by mahalas, Aug 11, 2008.

  1. mahalas

    mahalas Novi član

    Problem se javlja kada laptop treba preko wireless mreze da se prikljuci na ruter. U pitanju je ibm(lenovo) R51 laptop sa Intelovim 2200BG bezicnim adapterom, instaliran je winxp sp3. Instalirani su posljednji driveri za ovaj laptop.
    Kada se prikopcava preko mreznog kabla na ruter sve radi kako treba, ukljucen je DHCP, i laptop dobije normalno IP adresu. Medutim, kada se hoce konektovati preko wireless mreze, ne moze da dobije IP adresu od rutera(pogreska koju javlja je DHCP server not responding). Wireless mreza je vidljiva na laptopu.
    Takoder, pokusao sam sa manualnim postavkama(IP, gateway, dns) na laptopu. Tada se laptop uspije konektovati na ruter, ali ne moze da pinga ruter(isto tako ne moze ni na net). Pokusao sam takoder i da ugasim firewall-ove i na ruteru i na laptopu, takoder sam pogasio enkripcije i kontrolu pristupa na ruteru, ali nije dalo nikakvog rezultata.
    Probao sam na jos jednom ruter, isto tako ne moze da se konektuje na wireless mrezu(ethernet radi).
    Pokusao sam sa drugim laptopom da spojim na postojeci ruter, proslo je bez ikakvih problema.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. mahalas

    mahalas Novi član

    Vec sam probao sa driverima sa ovog site-a. Takoder, pokusao sam i sa driverima sa oficijalnog site-a proizvodaca laptopa. Vjerovatno znaci treba staviti sp2.
     
  4. Murijak

    Murijak Novi član

    ma ja stavi sp2. i neces imati problema..
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    u medjuvremenu sam cackao, imas update drivera za 2200bg, nisam ga licno testirao al trebao bi biti "sp3 kompatibilan"
     
  6. iznogud

    iznogud Novi član

    meni poslije sp3 nije radio wifi adapter dok sam koristio IBMov access connection manager (fn+f5). kad sam ukljucio da windows sam kontrolise wireless adapter i mreze, onda je otcepilo. probaj.