laptop za ableton live 9

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kvaju, Aug 23, 2015.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Pozdrav

    Prvo da naglasim nisam neki stručnjak po pitanju ovoga, ali zato i otvaram temu, da malo vi pogurate sa te strane.

    Dakle burazu treba neki laptop, on svira bass gitaru, sa ekipom ide na neke probe ponekad, snimaju nešto tamo, bend neki prave itd.

    Uglavnom pita me za koliko € bi mu mogao naći neki laptop da može pokrenuti Ableton Live program(kaže treba mu multicore procesor i min 4gb rama), i da može uštekati instrumente (predpostavljam i bass gitaru u laptop), kaže treba za taj program neka dobra zvučna biti.

    Dakle zvuk je nešto što je najbitnije na ovom laptopu, šta preporučujete da uzmem?

    Ne bježi od polovnog- dapače.
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    Moja preporuka je recimo polovan Dell Latitude e6410 ili HP Elitebook 8460p sa nekim dobrim USB zvucnom interface-om namjenjenim upravo za prikljuciti instrument. To nije moje podrucje pa ne mogu preporuciti nesto konkretno, na zalost.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    ok, hvala ti, samo molim te možda smješno pitanje ali što se tiče tih zvučnih i laptopa, dali ih ima sa nekim jakim zvučnim karticama, ili su te externe zvučne što na usb idu slabije (pod tim mislim na kvalitetu zvuka)?