LCD TV

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ante, Jan 21, 2007.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    Daklem, stari TV crko, te cu ovih dana pokupit nesto novo. Uglavnom, do nekih 5-6000kn, ne vise, a najradje negdje prije 5k kn. Nista fancy, trebam dobar, solidne kvalitete LCD.

    Odnosno, trebam misljenje koji su proizvodjaci dobri, koji su modeli dobri, di je u zagrebu (syss il neko) best buy, itd.

    Hvala.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E sad za 5K nije ti bas izbor prevelik ako ganjas kvalitetu. Za te pare, mozes naci onako prosjecan 27-32" Neo LCD TV (ako ih drze tamo) ili neki jeftiniji Samsung.
    Da li tebi treba widescreen tv ili regularni, 4:3?
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    Ne mislim kvalitetu ono, kristalno jasna slika itd., nego da ne crkne drugi dan :D Ne gledam ja TV previse, i nisam uopce zahtjevan, samo zelim ono stabilan, dugotrajan, nelos. Znam da nije neka cifra, al znam da se moze i nesto iskopat...

    Widescreen.

    I netreba bit nist ogroman, velicina koju si ti naveo je i vise nego dovoljna.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  5. Ante

    Ante Aktivista

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ali ne kupuj ni za zivu glavu ako ne mozes isprobati tv u ducanu. neces kupovati macka u vreci. ipak to nije mala svota novca... :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    moja preporuka philips crt sa hdmi-jem... 9551 model ako se ne varam.

    super je lcd ako ćeš na njemu cijelo vrijeme gledati prog-dvd na nazivnoj rezoluciji :wink:
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    kakve koristi od crt-a sa hdmi kad signal kakav god bio downscale-a
     
  9. Ante

    Ante Aktivista

    Ah, pa ima garanciju, ako ne valja, zamijenim :?

    @syss, a kakva je zapravo prednost. LCD mi mnogo znaci zbog prostora (za 32" ekran ti treba shitload prostora iza njega), a taj Philips nije znatno jeftiniji.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozes zamijenit ako je neispravan, ali ne i ako ti se ne svidja ;)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    navedeni može gutat 720p ako se ne varam... ma nek on spušta kako god hoće, ali usporedi njegovu sliku u bilo kojoj rezoluciji i sliku lcd-a na bilo kojoj drugoj osim nazivnoj :wink:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U pravu je syss, za LCD telke vrijedi isto sto i za LCD monitore, a to je da treba izbjegavat interpolaciju.
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni TV signal na LCD-u izgleda SHIT ... pogotovo ako je signal malo losiji... fuj.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    da znam... svaki put tome prosvjedočim i na analognoj anteni i na dvb-t.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    onda se moze ganjati i neka low end plazma sa max 480p rezom i sve ce na njoj solidno izgledati. :mrgreen:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa da... plazmu bi nazvao dobar all-rounder za ova naša hardcore analogna područja sa primjesama digitalije u obliku vivax dvd playera :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehehe prejako...:lol:
     
  18. Ante

    Ante Aktivista

    Uzeo sam Sony Braviu KDL nesto nesto, 32" (LCD), HD-ready, itd.
    ~6300kn

    eto...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    HD ready? Vjerovatno 720P imas li HDMI 1.3?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dojmovi?