"ledenje" kompa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by PROOF, Jun 25, 2006.

  1. PROOF

    PROOF Aktivista

    Ovako konf mi je
    ASUS A7V8X-x ploca
    AMD 2000+ @1860
    VGA GeCube 6600GT 128MB 128 bit
    HDD Exel Stor (ili tako nesto :D)
    DVD RW NEC
    Zvucna 5.1 Creative live
    napojna CODEGEN 400 W
    i na kraju 1 GB rama!!!!

    E sad dolazi pitanje! Kupio sam jos jednu plocicu RAMa KINGMAX 400MHz ( i sad su obje identicne ) al mi se poceo zeledjivati komp ili u igrama ili u windowsu!! I prije sam imao 1GB iste marke RAMA (2x512) i nije se ovo desavalo, jedino sto se od tada promjenilo jeste da sam ATI 9800 SE zamjenio sa nVidiom 6600 GT!!
    Pomozite!! U cemu je rjec jer zaledi nakon 10 min a nekad ne zaledi ni nakon 2-3 sata!
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napajanje?

    Provjeri i ram sa memtest86 te temperature. Doslo ljeto :mrgreen:
     
  3. Eustace

    Eustace Aktivista

    ja ne znam koji ti procesor imas. s tim nisi nista rekao. ali pretpostavljam (s obzirom na model maticne ploce koji si naceo) da je rijec o Athlon XP
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    i kakve to veze ima sa bilo čime? (btw. po ploči vidiš koji je cpu unutra)

    provrti memtest, reinstaliraj windowse.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    U pitanju je po mom misljenju jedna od najgorih asusovih ploca ikada napravljena.
    Nenormalno je osjetljiva na bilo kakve izmjene.
    Flashaj bios (http://www.asus.com.tw mislim da ti je zadnja neka beta) izvadi jednu plocicu rama pa testiraj sa memtest86 pa onda drugu pa onda zajedno.
    ge cube 6600 ima obicaj da kad padne napon da zaledi mashinu tako da i to chekiraj.
    Ako imas dodatnu karticu (modem,tuner...) izvadi pa probaj bez toga
     
  6. PROOF

    PROOF Aktivista

    Ja apsolutno nemam pojma o DOSu stoga moze li mi neko objasniti sta treba ukucati u memtestu kad mi napise "Enter disk image source file name:" ;)
    PS napajanje ima gore napisano CODEGEN 400W :(
    PPS ako mislis na temperature CPU,GPU HDD i MB ---> 44C,40C,38C i 38C obicno su takve znaci ovo je normalno (koliko se meni cini) a kako da vidim temperaturu memorije (ako moze) to ne znam! :D
     
  7. PROOF

    PROOF Aktivista

    KAKO ?? CIME ?? :D Moze li mala pomoc!;)
     
  8. Eustace

    Eustace Aktivista

    nekad davno sam imao i ja A7V8X-X, i nisam imao nikad nikakvih problema u kombinaciji sa Barton 2600+. al nikad ne bih vise kupio asus poslje ove abit-ice sto sad imam, iako je i asus dobar. al abit je abit...
     
  9. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    kad je dog_father vec spomenuo ljeto, da ne otvaram bezze novi topic radi samo jednog pitanjca: jel normalno da se temp proca poveca za 20C??? inace mi je temp proca 45, a otkako su ove vrucine popne se na 65
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @PROOF
    Na linku ispod imas komplet guide za testiranje memorije
    http://www.short-media.com/review.php?r=276

    @brandnew_loser
    Previse je 20C. Do 10 bi bilo normalno. Ne znam koji je proc, ali 65 je svakako previse da non stop radi tako. Moj se gasi na 65
     
  11. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    athlon 2600 xp, a eto znas da mi je sa standardnim coolerom temp bila 65 zimi, pa sam uzeo Scythe Katana koja je odlicno radila svoj posao dok nije doslo ljeto.
    P.S. Proc nije OC
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Eh i ja da postavim jedno pitanje, koji je program najpouzdaniji za mjerenje temperature hdd-a i proca?
     
  13. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    za proca: speedfan ili motherboard monitor