legenda ziva, jel istina

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dzahdo, Mar 10, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    kako nije? pa netko ga je propucao na koncertu... hm... kolko sam ja čuo čovjek fino svira (mislim da flying v dere).
     
  2. monK

    monK Komšija

    stani malo
    onog debelog krmka iz pantere su upucali na koncertu
    onda cemo to jos i dodatno proslaviti

    ali to nije bilo na njihovom koncertu
    to se desilo na svirci nekog drugog benda
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa šta protiv njega imaš?
     
  4. monK

    monK Komšija

    Ah, o tome se moze razglabati danima...

    U svakom slucaju ne volim komercijalne bendove, pa kad su k tome jos i politicki (a pogotovo muzicki) fasistoidni mojoj mrznji nema kraja...

    Recimo ovako, nekoc davno, od Pantere sam jako volio 5 minutes alone stvarku (mocni riffovi, zajeban glas do guzova), a onda prokuzim da se radi o jebeno rasistickoj pjesmi (fino upakovano i tesko dokucivo, ali se radi o nevjerovatnom uzasu od teksta, crni amerikanci jos uvijek pokusavaju izganjati historijsku kompenzaciju za prezivljenu patnju uslijed robovlasnistva i rasnih progonstava tokom 5 vijekova, sto im TEXASANI na vlasti nikada nece dopustiti)
    Druga stvar, od 1991. odrastam i zvim uz Public Enemy, to otkrice o Panteri me ostavilo bez ikakve dvojbe, progonstvo iz fonoteke je bilo izvedeno sa nevjerovatnim gustom...

    I see you had your mind all made up you group of
    Pitiful liars. Before I woke to face the day, your master
    Plan transpired. -Something told me- this job had more to
    Meet the eye. My song is not believed? My words some-
    What deceiving? Now I'm unwhole.
    You've waged a war of nerves
    But you can't crush the kingdom
    Can't be what your idols are. Can't leave the scar.
    You cry for compensation. I ask you please just give us...
    5 minutes alone
    I read your eyes, your mind was made up. You took me for
    A fool. You used complexion of my skin for a counter
    Rascist tool. -You can't burn me- I've spilled my guts out
    In the past. Taken advantage of because you know where
    I've come [from]. My past.
    You've waged a war of nerves
    But you can't crush the kingdom
    Can't be what your idols are. Can't leave the scar.
    You cry for compensation. I ask you please just give us...
    5 minutes alone

    Treca stvar, kao klinac sam se jezio gledajuci Monsters of Rock u Rusiji (Pantere AC/DC Metallica i Aerosmith, ako me sjecanje ne vara)...Znas ono neredi, komunisticka vlast, rock koncerti i to...Nije da ljubim komuniste, ali mi nije dugo trebalo da shvatim da je sve to bilo u Americkoj sluzbi rusenja sistema koji "nisu demokratski"...

    U medjuvremenu sam i ostario, tako da mi cowboyski krkanluk usmrdjelih bijelaca koji vriste, skice i pljuju svud unaokolo nimalo ne godi usima...

    Izmedju pantere i 2Paca, definitivno 2Pac, covjek je bar bio iskren do kraja, toga je i doslo glave, iako ne podnosim njegovu verziju hip hopa...

    P.S.
    nije bas da idem da ti proturijecim, sto se mene tice ti samo naprijed, ali ja imam taj svoj stav koji bogami sa 90% rock bendova nema milosti, a uostalom me i inace nervira bad ass rockerski stav prema drugim tipovima muzike...moram reagovati...
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    eh ne znam ni ja sve, ali sam mislio da nešto imaš protiv njega na temelju play skillsa, pa mi je zato malo čudno bilo. inače sve ovo stoji - fuj pantera :D

    nisam ja toliko zagrižen za njih, al da mi pašu uhu - pašu.

    2pac stvarno nemam pojma o njemu previše, ne odgovara mi ta muzika više (naravno da sam ko klinac to slušao) etc.

    p.s. moj nick - system of a down... strašna mi je njihova politička brija, makar su se komercijalizirali imali su dosta poteza koji su im uber kewl. tipa snimanje stvari chop-suey su praktički stavili u oglasnik da traže statiste i na kraju su napravili free koncert za sve tamo. pljuvanje po bushu i njegovoj politici i generalni stav prema ratovima... meni dosta.
     
  6. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista


    potvrudjujem
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Joj sto Nosorogo nablanja Syss-a eh

    It's looking baby It's looking good.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    sve su to danas slatkisi,prije je sve bilo zesce i vise umjetnicke slobode,danas ne pratis trend i vec si propao,slusao sam i hip hop i rock tamo negdje do 93 i onda sam preso na techno gdje nije bilo vokala i crnackih ljubavnih jadikovki da me razocara,mada i u tom smjeru glazbe svi prelaze na komercijalu kad tad
     
  9. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma joj ja danas gledam onog Eminema i ostale repere sad je sve showbusiness, ima dobrih skroz, ali se počinju bazirati na politiku!
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Dzahdo poslushaj BlackSunEmpire
     
  11. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Okey, meni se sviđaju i Soldiers of Allah :D:D:D
     
  12. monK

    monK Komšija

    Ouf, sto zakuca mali...kako to zvuci...je li agresivno ili su slatkisi...

    Provjeri stranicu koja mi je u potpisu, ako imas dobru konekciju mozda nesto mozes i poslusati...Sonar 3, Reason 2.5 i jedan hiper jednostavni sampler i par mikrofona...
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ovo su reperi. Repuju o vjeri, nema agresivnih stavova.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    dnbradio.com
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Meni se sviđa i arapska kao u prince of persia
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    56k veza tako da mi se bas neda skidat,a u Osijeku moram bagerom kopat da bi naso nest dobro