LG GW620 Android 2.2 problem molim vas pomozite

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by chenga, Feb 14, 2011.

  1. chenga

    chenga Novi član

    Ne znam jednostavno sta da radim. Citav vikend me maltretirao mobitel !
    Problem je sljedeci svakih malo se ili resetuje ili skroz ugasi telefon jedino kada je muzika stalno upaljena to se ne desava jednostavno ne znam sta da radim...

    Poludicu sa ovim cudom ima li sanse da ga vratim na stari software jer ovako mi je beskorisan, takodjer problem sa karticom memorijskom stalno javlja da je odspojena.
     
  2. otto von grunt

    otto von grunt Novi član

    probaj prvo uraditi reset na fabricke postavke. meni je prvo vrijeme budalio ali sada se smirio (ako izuzmem povremeno "iskakanje" sd kartice).
    imas upute na openetna kako uraditi reset
     
  3. chenga

    chenga Novi član

    e to me zanima kako uraditi reset mozes li mi poslati taj link ? eno postavio sam kod njih pitanje kazu treba provjeriti brzinu procesora pomocu nekog programa setcpu... ali nigdje tog programa :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li si ti ubacivao 2.2 i da li se radi sa openetna verzijom ? Ako si ti radio, fabricki reset je komanda -w koju si uradio prije flesovanja.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa odes na market sa mobitelom i u search ukucaj "setcpu" i naci ce ti taj program.
    Vjerovatno si instalirao ROM sa nekim overclock ili downclock modom koji konkretno tvoj telefon ne podnosi.
    Prije nego bilo sta uradis probaj reboot to recovery i wipe dalvik cashe pa restartuj i vidi ima li promjena.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakao mislis telefon ne podnosi ? Meni je klokana na 690MHz i kada nista ne radi, downclock ide na 19 MHz.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa kao i svaki procesor, tako i procesori kod telefona nisu identicni. Neki podnose overclock na 750 a neki ne mogu ni 650 (konkretno govorim za Hero). Isto tako neki mobiteli ne podnose taj downclock na 19 jer imaju problema kad izlaze iz standby-a, odnosno sto bi rekli na naski tesko se bude :) Zato se preporucuje downclock na 176 ako imas probleme sa telefonom.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ama uzmi nokiu i riješi se belaja :D
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa nije bas da je Nokia bez ikakvih "belaja" ali eto, ko sta voli nek izvoli. Mada je cilj da covjeku pomognemo sa konkretnim modelom a ne da izbacujemo "parole" :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    hamo pipa - Ne vjerujem da je kod njega klokan ali.. on govori o gw620 koji ja posjedujem tako da.. kazem da nije do klokova. Vjerovatno moze da trpi iste klokove kao i kod mene.

    I mislim da setcpu nije free na marketu jer se nalazi donatorksa verzija.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa nema veze sto je isti telefon, ne mora znaciti da moze podnijeti identican overclock kao tvoj. A sto se tice SETCPU ima i drugih programa, npr. CPU Tuner, CPU Master itd. Ne mora znaciti da mu overclock ili downclok uzrokuje probleme, samo kazem da je moguce jer su mu i ljudi na forumu rekli da prvo to provjeri.
     
  12. chenga

    chenga Novi član

    Hvala na pomoci.
    Sve sam radio po upustvima minx.
    A ovo resetovanje se desava nekada i stane
    SETCPU mi ne nalazi kada odem na market ne moze nadje neke druge verzije slicnih programa ali nista...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    hamo pipa - Pa moguce da se nestp sitno razlikuju al ine vjerujem da je nesto drasticno.

    chenga Koju si verziju openetne instalirao ? Ima najnovija koja se pojavila prvog februara. Meni je štopala i nije digla android aplikacije sa kartice pa sam vratio na staru.
     
  14. Minx

    Minx Aktivista

    Kod mene je V6.1-rc5 verzija i nemam problema(0 reseta u par sedmica), ove novije su prilicno nestabilne tako da ih za sada ne bih preporucila.
    Ja bih sve ponovo odradila uz wipe clean pa vidjela da li ce biti bolje.
     
  15. chenga

    chenga Novi član

    verzija nije od prvog februara :)

    kako taj wipe uraditi ?
     
  16. Minx

    Minx Aktivista

    Mali update: provjeri koja ti je micro-sd kartica (klasa 2,4 ili 6). Ako je 2 definitivno je u tome problem, evo meni se desava isto kada stavim jednu staru karticu.
     
  17. otto von grunt

    otto von grunt Novi član

    pozdrav

    imao sam isti problem sa karticom. rjesio sam se tako sto sam fleshao oe 6.3rc7. ;)

    za sada radi super. prije mi je bio overclock-ovan na 710 medjutim uredjaj bi se zablokirao u stand-by tako da sam morao vaditi bateriju. smanjio sam brzinu na 614 i sve ok. bt radi, wifi isto.

    za sada sam zadovaljan sa rc7. puno bolje od oficijelne 2.2