LG W2442PA-BF 24 inch FullHD monitor PROBLEM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by gIRFAN, Jan 25, 2010.

  1. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    Pozdrav!
    Dakle uzeo monitor prije 2-3 sedmice i nikako da ga ustimam da budem zadovoljan. Boje uvijek nekako kao isprane. Onda odjednom ujutro, posto soba bude hladnija, kad ga vratim iz sleep moda pozadinsko svjetlo treperi 5-10 minuta, dok se ne zagrije. Strasno iritira. Ne znam sta da radim?!
    Da napomenem: Koristim Windows 7 x64, Graficka je ATI HD3870 i ima posljednje drivere, pronasao sam i driver za monitor za Windows 7. Monitor ima i DSub i DVI i HDMI. Spojen je na DVI.
    Ima li neko ideju da li je greska 100% u monitoru
     
  2. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Mislim da ako si dugo podesavao contrast i brightnest i nisi mogo bolju sliku i boje da namjestis da je to onda takav monitor tj ima losu sliku i prikaz boja.
    Treptanje je vec druga stvar i mislim da bez obzira na nesto hladniju sobu ujutru nebi smjelo da se desava i da bi trebao da ga odneses da ga provjere i da ti zamjene ako nije uredu, mozes jos prije nosenja da probas i na D-sub da spojis ili da posudis drgi dvi kabl da provjeris da slucajno nije taj sto vec koristis problem ili ako imas nekog jarana pa na njegov kompjuter na njegovoj grafickoj probat monitor da otklonis svaku sumnju i graficke prije vracanja monitora. Naravno sacekaj jos da ti ovi momci sa foruma odgovore mozda znaju tacno sta je problem , pozz
    Evo sam malo cito reviewse i po njima je monitor extra, pa mislim da bi i tebi slika i boje trebale da budu dobre.
     
  3. multikorg

    multikorg Novi član

  4. iizuzetan

    iizuzetan Novi član

    Obzirom na datum objavljivanja teme verovatno si resio problem sa monitorom!!! Sta je na kraju bilo napisi?????

    Ja definitivno mislim da monitor nije ispravan !!! Na svakom monitoru mozes da podesavas boje i ako nesto pobrkas postoji reset opcija. Obicno je uvek na reset ok jer se fabricki uvek namesti najidealnije podesavanje boja. Ako i na reset opet lose izgledaju boje onda je to definitivno monitor u kvaru?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Decko, hajde obrati malo paznju na datum teme koju dizes iz groba ;)
     
  6. iizuzetan

    iizuzetan Novi član

    Po meni to je opsta tema jer se svakome moze desiti da kupi monitor neispravan i da su boje totalno rastelovane hardverski. Do duse tesko to da se desi u SAD ili u Nemacku ali na Balkanu je vrlo lako obzirom da nasi uvoznici uvoze najcesce ono sto na zapadu nema prodju po jako niskim cenama jer je felericno.