Light my PC

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Hells, Mar 12, 2005.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    gdje se spoje neonke ili led diode,da imaju napajanje??
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    na molexe obično ili ako si vješt s lemilicom - bilo gdje :wink:
     
  3. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Preko molexa sve spajaš, samo nemoj da te bog natjera da postaviš one sijalce sa grlom od 60W ili 100W inače kablovi će da gore. Koristi Sharkoon ili Antec neonke i LED lampe i nemoj pretjeravati jer će rad u blizini računara postati nemoguć bez naočala (i to oni Matrix crni ko kod mene :) )
     
  4. Hells

    Hells Aktivista

    Jeli molex, kablo kao sto napaja npr. cd-rom
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    naravno... i onaj od floppy-a.
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    Dr.OC sta jednom je bilo dovoljno da neko to uradi (sijalice) :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Sjeca li se ko mog Xbox.a ?
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  9. Hells

    Hells Aktivista

    Sjecam,bilo je pravo dobro uradeno,imas link da ponovo vidim.,mozda nesto i prepisem, :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Eh ugashena je stara stranica Plusa tako moram nesta izmundurisat da vidi ova nova ergela.
     
  11. [tota]

    [tota] Aktivista

    Sjećam se ja. Prvo sam vidio na plusovoj stranici pa topic ovdje.
    Mislim da je to bio tvoj prvi post koji sam pročitao (joj kad se sjetim starih vremena :)
    Aj mogao si napisati članak o modanju kućišta svog ili uopće.
    Ono kako si počeo pa šta si radio kupovao i tako sl.
    Article: XBox case ili sl.
    :)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    To je anticka istorija trebao sam pisati txt oko moddanja 6800le.
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Joj kad sam ja otkinuo LED lampicu sa starog kompa onu HDD lampicu, i haj sve to nego otkinem ti ja pola kabla onog od LED lampice i krenem gurat u utičnicu, LOL, samo se vidim kako letim 3 metra, nije mi nampalo ni starcima reći da me izoliraju, mogu pomisliti da sam poremećen 8) Hehe, u svakom slučaju istina, to je bilo kad smo učili iz Tehničkog kako ono sijalicu ugurat u sijaličnu grlo , i one vodiče ... :) :p
     
  14. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Lol , eh tak ti je kada nepaziš na časovima osnova elektro teh. :mrgreen:
    Kod nas u srednjoj na zidovima nije bilo utičnica ili prekidača već samo gole žice bez izolacija ali zato su bile pod naponom.Svako sebi skidao utičnice i nosio kući.
    Jednog dana našim retardirosima sinula je ideja za novu igru. Radilo se o tome kod koga će kada pljune na kontakte više da pukne, ljudi pljunu a ono BOOM! Tako dođe jedan lik na red pa će i on da se pokaže, on plunu a ono ga baci 3m :mrgreen: . Sada se pitate kako, bio je prehladjen a kada je pljuno ono se oteglo i tak čovjek malo poleti. Tek kada se otrijezni poče da pametuje, kaže '' Znam ja da je struja jedino žensko koje se neda dirati, ali htio sam da je obradim na francuski način '' toga se još dobro sječam :D
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    HAHAHAHHAHAHHAH :) ccc, ja se ne šalim da znate! Pa pamet u glavu ! :mrgreen:
     
  16. Hells

    Hells Aktivista

    hajd mi sad recite, imam tri led lampice (kao kod hdd) i hocu da spojim i da mi rade kao osvjetljenje tako da ih spojim na molex
    Jeli prvo pospajam sve lampice +-ove svih lampica i minuse svih lampica i onda provodnikom odvedem do molex-a.
    Molex ima 4 zice-jedna je 12V ,jedna 5V i dvije mase.
    Sada spojim + na 5V i - na masu.
    Hajd me ispravite,ako je nesto pogresno,nisam iz ove struke,(..bemti gradjevinu),skupljam znanje preko interneta,:):):):)
    Pomozite:
     
  17. kralj

    kralj Novi član

    kako si to opiso ne može niko skontati šta si htjeo reći,vidi se da si građevinac
     
  18. Cr4cK_M45t3R_Fl45H

    Cr4cK_M45t3R_Fl45H Novi član

    posalji meni na mail pa cu ja staviti na jedno lijepo mjesto


    [email protected]