Lightsmark 2007

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Nov 11, 2007.

  1. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Imam E6600@3,2, 2GB RAM-a, a driveri su ovi posljednji 169.04, jbg tako mi pokazuje a bas sam dva puta odvrtio da provjerim. Cak sam drugi put dobio malo vise :)
    Evo sad je 379.5 znaci bez AA i AF
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da to su oni "optimizirani" driveri :D
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    1280x1024 72,5 avg x1950pro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Reza je 1680x1050 zaboravio napisat
     
  5. Vezir

    Vezir Novi član

    Malo OC-ana X850XT-PE uz hardware iz potpisa

    1280 X 1024 = 51.0
    1650 X 1050 = 43.8

    Mislim da je ovo jos uvijek kartica koja daje fine rezultate, ako se uzme u obzir da u januaru puni 3 godine.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    1280x1024 76,2 avg FPS @ Asus En 7800 GTX
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja fino napisa da momak laze al admini mi izbrisase post :smt003 Zanimljivo je da je 8600GT svega 10 fpsa sporija od HD2900XT
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nvidia je puno jaca u opengl-u.
     
  10. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Evo dokaz da ne lazem, jedino ako on mene laze onda i ja vas lazem
    [​IMG]
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li ti u driverima sve na defautu? Mislim ocito je da ti to nije tacan rezultat. Probaj staviti ove drivere koje su oni koristili "Forceware 196.05 beta drivers". Inace je bilo price da je u 196.04 sjeban kvalitet slike naustrb performansama. Ja sam inace i sad na 163.75 driverima. Probaj pa javi.

    EDIT: Ispravka ovo su ocito driveri za Vistu :). Uglavnom probaj promjeniti drivere pa vidi hoces li opet imati tako dobre performanse :D
     
  12. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    U driverima sam ugasio AA i AF sto sam i naveo gore, ovo ostalo je kako je i bilo. Neda mi se sad cackat oko tih drivera, tebi ako nije mrsko stavi ovu 169.04 i odvrti pa uporedi.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma to ja zbog tebe, rekoh da ti ne umanjuje kvalitetu prikaza u igrama :D. Al nejse :)
     
  14. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Evo sad skidam nove 169.09 pa cu vidjet kako ide sa njima. Javim cim bude gotovo.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd probaj. A ovo sto si nam poslo rezultat nista ne znaci jer se na kraju kada izbaci rezultat da promjeniti rezolucija. Vidi ovo :D

    [​IMG]
     
  16. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Sa 169.09 verzijom sam dobio 375.2. Ja ne znam kako da vam drugacije dokazem, al ne dam da me nazivaju lazovom bez objektivnih fakata. Odvrtio sam i na 800x600 i evo rezultata
    [​IMG]
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Potpuno si u pravu! Evo koliko sam ja dobio drugi put :wink:

    [​IMG]
     
  18. Sale

    Sale Aktivista

    ajde o kanite se tog glupog benchmarka :wink:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    @dmr... daj prestani flejmat sa tim slikama.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kad opominjes makar opomeni obojicu, sta sam ti ja skrivio :D