linksys wrt54g

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Apr 16, 2009.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    danas kupih wrt54g, e sad me interesuje , jel mora prije njega ic adsl modem il moze on nasuho ? i imal nekih setupa oko njega itd... ? i koje prednosti ima na odnosu modema samog (posto je ovaj moj modem od telekoma zakljucan pa je malo rtd :D ?!?


    ps. jos me interesuje moze li na vistu ? posto pise da zahtjeva xp , 2000 ,me itd... nema viste...

    i kako nastimat wlan kad vec uspijem nastimat ostalo i da ga zakljucam da se dusmani ne kace :p !?
     
  2. GW

    GW Moderator

    Jesi probao pročitati uputstvo?
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    nisam dobio , ima na cd trebao bi mozda... mada mi je lakse da mi vi objasnite nego da ja nabadam :roll:
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja, svi mi letimo da citamo uputstvo umjesto tebe. uvali taj cd sa uputstvom u comp i baci se na citanje.
     
  5. VR6

    VR6 Komšija

    i da mi neko kaze treba li modem prije njega ? posto sam na netu na nekim slikama vidio izgleda treba...

    i koje su prednosti naspram modema samog i mozel radit bez modema ? posto je ovaj moj zakljucan :S

    http://uploads.neowin.net/forum/post-22 ... 359496.png

    evo slike masine :p
     
  6. VR6

    VR6 Komšija


    da sam znao sam procitat , tj. da razumijem :D nebi vas pitao :smt007
     
  7. sasap

    sasap Novi član

    a što si kupio WRT54G,znaš li to?
    tu je valjda dio odgovora,ako ti treba adsl,onda bez modema ne možeš...modem ide "prije" njega,zavisi od konfiguracije u koji port,WAN ili LAN,operativni sistem nije bitan,za konfiguraciju otvoriš browser,recimo IE, ukucaš adresu 192.168.1.1 i .....ako ne znaš šta dalje...uputstvo čitaj,ili konkretno pitaj...
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    izgleda da mora wan :S tako mi driver trazi , e sad ja utaknem zabicu on nista ne prepozna , sta mislite da skinem driver noviji neki od onog na cd ? a kupio sam ga radi wlana , jer laptop i mobitel da mogu koristiti oko kuce i u kuci da ne moram bit za pc.em :) i neko mi rece postoje neke opcije kao brze konekcije i slicno... e sad ne znam jel to tacno i kako sta ide ...
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    PPoE , stavi sifre i username od ADSL-a . Napravi zastitu i uzivaj . Imas vec 2-3 slične teme .
     
  10. sasap

    sasap Novi član

    WRT54G nema u podešavanjima PPPoE,a i ne treba mu,modem će to da radi,o kakvom drajveru pričaš VR6? WRT54G nema drajver,ono što može to je upgrade firmware-a ,na drugi linksys originalni,ili neki dd-wrt i sl,ali...to je sasvim druga priča i taj wrt54g ne može ni to,trebao bi wrt54gl,ali mislim da ti ne treba to za ono što ti želiš,ali adsl modem mora ostati i on se konektuje na internet,u njemu je username i pass, wrt54g je samo ruter,koji tu konekciju dijeli na 4 mrežna izlaza i wireless mrežu.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    [​IMG]

    evo vidis da ima . imam isti shit...
    ukucaj u mozzili , ili sta vec koristis , 192.168.1.1 kao sifru ukucaj admin , stavi PPPoE ukucaj sifre od ADSL-a , sve ostalo deafult , napravi si zastitu , nakači se i uzivaj .
    posto si sigurno nesh cackao resetuj ruter , imas tamo iza ono hebe stisni ga necim 5 sec :)
     
  12. VR6

    VR6 Komšija

    heheh nisam nista vjerujte :D tek sam nabavio mrezni kabal maloprije od djevojke mazno :) da spojim modem i ruter :) a to cu sad nastimat , CF hvala za pomoc :) sad ce experiment :D

    a mozete li mi reci sta sve mogu raditi sa ovim ruterom osim wirelessa ?
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mozes i jos dodatno 4 računara spojiti kablom na internet :roll:
     
  14. VR6

    VR6 Komšija

    hehhe znao sam to , nego imal nesto jos osim wirelessa i 4 racunara :) ? vidim odma se konektuje ne moram connect to :) imal brzi download i jos nesto ?!


    i jos samo pitanje moze li radit bez adsl modema ovaj ruter ? da ne guram zabicu gdje ne treba :D
     
  15. GW

    GW Moderator

    Nema.

    Nema.

    Ne može.
     
  16. sasap

    sasap Novi član

     
  17. VR6

    VR6 Komšija

    a hebem mu misa :D pa znaci djaba sam kupovao :D ja kontao bar cu jos postic malo vecu brzinu ^^ al haj :smt005

    mozda na kraju prodam :roll:
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa to je isto, kao da si otisao kupiti novo auto, i kad si ga kupio, onda skonto da nemas polozen vozacki :smt003 trebo si se raspitati prije nego si kupio taj router. on kosta oko 140KM
     
  19. VR6

    VR6 Komšija

    ma tako nekako izgleda ^^kontao sam da ruter moze povecat brzinu , pricali su mi pa sam otisao i kupio ono ... nije ni bio jeftin pa kontam valjda valja :\
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    EPIC :lol: