Linux/Unix i Apple

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Dog_Father, Sep 18, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Administracija foruma raspravlja o mogucnosti postavljanja subforuma vezanih za Linux/Unix srodne teme, te odvojen subforum za Apple proizvode (Mac/iPod/iPhone) proizvode. Cilj ove teme je da "ispita trziste" odnosno da vidimo ima li dovoljno zainteresovanih za ove teme, te da vidimo ima li uopste razloga za otvaranje navedenih subforuma.
    Slobodno komentarisite, i osjecajte se slobodnim da predlozite i nesto drugo ukoliko smatrate da ima dovoljno interesovanja i potrebe za temu.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    izuzev iPod-a applove proizvode koje su prodali u bih mozes nabrojati na prste jedne ruke
     
  3. perke

    perke Aktivista

    ja bas nekidan kontam da priupitam par pitanja oko Mac-a i sigurnosti na netu :wink: (da stihoklepac, uzeo sam onaj iBook :smt007 ) samo slazem se da ce tema oko Apple-a biti vrlo malo

    sto se tice Linux-a, mislim da bi trebalo....popularnost kod "home" korisnika je u stalnom usponu a znam da na HWB ima i iskusnih linuxasa
    sa linux.org.ba foruma koji su uvijek spremni pomoci
     
  4. tux_

    tux_ Aktivista

    Linux/Unix svakako :)
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Doticni OS-ovi popularni kao filatelija u BiH, ako dobiju svoj podforum bunit ce se i udruzenje filatelista BiH :lol:
     
  6. tux_

    tux_ Aktivista

    Nisu popularni su zato sto jedno 80% korisnika racunara u BIH i ne zna za nista drugo osim Windowsa i Microsofta.No nije o tome rijec ovdje.. Mozda ne bi bila losa anketa,pa nek demokratija pobijedi
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mah vecina raje koja i ima macbook su uglavnom graficari,dizajneri i operisani su od hwb foruma tako
    da nema bas smisla njima otvarati temu apple.

    E sad linux na mac-ovima je zanimljiva tema al ko sto kolega kaze to bi bila filatelija filatelije.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    ja sam za linux i mac obavezno i ako ne koristim doticne i ako sam jako malo bio na linux-u.. jer cisto ako nista da nesto i naucim

    sto se ostalih prijedloga tice, odziv bi bio jako mali ali opet se ne slazem sa onim sto je bilo s vistom.. nema puno posjetilaca i odma ukinuto

    mislim, mozda jeste bilo mizeran broj vistinih korsnika ali ne znaci da ih nikad nece bit, prije ili kasnije svicemo biti na visti htjeli to ili ne samo cekamo bolju konfu da sredimo i SP1 ili neki slican paket da se pojavi

    ono sto zelim reci jeste da ne budu otvorene teme, ljudi iskusni sa linuxom i ostalim prjedlozima napisu "seminare" svoga iskustva a onda sve to leti u kantu jer je nas 80% korisnika samo xp-a

    sto se tice iPoda i iPhone-A.. bez uvrede ali mislim da se nema tu sta pisat, svako od nas koje procito imalo karakteristika o iPhone-u zna da to i nije neka revolucija.. veca je revolucija n95 akocemo tako

    PS ovo je moje misljenje, nebi zelio da se upustam u bilo kakvu diskusiju

    poz
     
  9. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    I ja sam za Linux/Unix.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma