ljudi, frka mi je zesca

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by insekt9, Nov 10, 2005.

  1. insekt9

    insekt9 Aktivista

    Ovako: imam jedan manji disk (20GB) sa dvije particije od kojih je jedna na NTFS-u sa winxpSP2, a druga na xt3 sa SuSE 9.3.

    Sinoc se (pod winxp-om) sistem jednostavno resetira i osato je u bios-u. Probao sam reinstalirati win ali nakon kopiranja podataka i restarta ostaje u bios-u. Isto mi se dogodilo kad sam probao reinstalirati SuSE. Nakon restarta se digne grab (boot manager) i tu stoji.
    Kasnije sam uspio i formatirati xt3 patriciju u NTFS, ali je linux-ov boot manager ostao i problem je idalje isti.

    Zanimam me kako bih mogao dignuti winxp jer mi je frka zbog diplomskog (dipl je na drugom disku kojeg sam odmah iskopcao) ali je frka u tome sto ga skoro zavrsavam.

    I jos nesto: SuSE je na 5 CD-ova, ali mi pri instalaciji uopce ne trazi drugi disk, vec se nakon prvog restarta i osatje u qrcu...


    pomagajte
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj instalaciju na drugom disku provuc, izgleda da je taj gotov. Poslije ga montiraj kao slave i probaj izvuc podatke.
     
  3. insekt9

    insekt9 Aktivista

    nije bilo nikakvih znakova koji bi upucivali da ce riknuti. Radio perfektno i bez ikakvih problema. Nikakvog cvrcanja ni grebanja nije bilo. Mogu probati instalirati win na drugom, a ovaj manji moze komotno na format kompletan, jer nista nemam bitno na njemu.
     
  4. wacko

    wacko Aktivista

    Slusaj ako zelis da obrises onaj boot loader linux napravi jednu stratup 98 diksetu. Pusti je da ti se pokrene i ukucaj to izgleda ovako a:\
    eh tu ukucaj fdisk \mbr i zbrisat ces boot loader
     
  5. insekt9

    insekt9 Aktivista

    sad trebam neg#gdje iskopati startup disk, ali javim sta sam napravio