local area connection status

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Fatal Error, Nov 6, 2007.

  1. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Imam kabelski internet i 4 PC-a umrežena koja djele internet i kad ništa ne radim ni na jednom od tih računala, ne koristim net, ne skida se ništa, dakle kompjuteri sasvim miruju, a pod local area connection status, activity, Send and recived packets mi se cijelo vrijeme povečava. Dakle kakve aktivnosti se mogu dešavati tokom takovih situacije te da li je to normalno ili ne????
     
  2. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Treba mi neki soft za nadziranje protokola podatako sa osobnog računala, tako da se može ustanovit da li postoji nekakav protokol podataka a da ja nisam odobrio te protokol kojih podataka i na netu i u mreži.
     
  3. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Pa to je normalno , dok god su racunari upaljeni i umreženi broj paketa se povećava
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Keep alive packets, broadcast packets. Iako TI licno ne radis nista, imas aktivne konekcije. MSN, kompjuteri izmedju sebe, znaci network naigborhood. Sve, bas sve se registruje na tom brojacu. Skini ethereal i ubaci hub, bash jedan stari 10mbitni hub izmedju pcija i modema. Posto HUB replicira pakete i salje je na sve dostupne portove, mozes sniffat te pakete preko etherala.

    http://www.ethereal.com/