lock code i nokia 3650

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by woland, Dec 18, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    situacija je slijedeca: nosila sam slusalice na mobitelu i kada sam ih iskljucila, ona ikonica u cosetu (na kojoj su slusalice) se nije ugasila...dakle, telefon mi se i dalje ponasa kao da su slusalice prikljucene na njega, tj. ne zvoni, vec samo vibrira..pokusala sam gasiti i paliti telefon, vaditi mmc karticu, ali nije pomoglo...odlucila sma formatirati telefon sa kodom (*#7370# ), ali mi je onda trazio neki lock code...ja sam ukucala 12345, ali kaze da je greska...ne sjecam se da sam nesto cackala po tim codovima, tako da sada ne znam sta da radim...

    ima li neko ideju kako da mi telefon proradi normalno, tj. bez slusalica ili kako da rijesim lock code problem, pa da ga normlano formatiram? :wink:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ne pali defaultni kod onda je dekodiranje jedini nacin da vratis sve kako je bilo. napravi backup kartice i podataka i odnesi da ti za jedno 10-15KM to naprave. imao sam i ja isti problem sa 6600. :wink:
     
  3. pac

    pac Komšija

    nije tacno, ima ti na web stranici http://www.dotsis.com program koji ti generise drugi lock code i sa njim mozes normalno resetovati telefon.

    Ako nenadjes javi se pa cu ti poslati!
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    hmm kod 6600 se tel formatirao nekako ovako...

    ugasis tel pritisnes mislim zeleno+*+3 drzisi i upalis tel... pojavi se Formtting i kad to prodje tel ko' nov...


    probaj
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sve to vazi, probao sam i ja, ali lock code opet ostaje u firmwareu. ja sam svojevremeno trazio po netu neko rjesenje ali tada je jedino dekodiranje (cenera platih) bilo rjesenje.
     
  6. woland

    woland Aktivista

    odnijela sam ga kod majstora, pa nek vide. nisam mu pomenula da mi nuzno formatira telefon, vec samo za problem sa slusalicama, pa se nadam da ga mozda nece ni formatirati ako ima kakvo drugo rjesenje..

    inace, probala sam ono sa zelenom slusalicom i jos neke tipke, i nista ni to nije pomoglo :shock:
     
  7. pac

    pac Komšija

    neradi taj fazon sa zelenom slusalicom kod 3650, a sad ce ti bezveze majstor uzeti cenera za nista! :lol:
     
  8. woland

    woland Aktivista

    stigao telefon sa servisa! olaksali su me za 20km, ali mi makar nisu formatirali telefon i uspjeli su da ukinu slusalice...sve radi kao i prije....ubijedise me da je od vlage, sto mi nikako ne ide u glavu, ali hajde, nek im bude :D