Logitech-ov servis

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Dexx, Apr 18, 2009.

  1. Dexx

    Dexx Aktivista

    Nedavno sam zamjenio svoj gotovo mrtvi genius mis (nakon 5-6 godina) i rekoh hajde da uzmem kakav novi, samo nek je kvalitetan.
    Nisam hardcore gamer i izaberem obicni logitech optical mis, lijevi desni srednji klik, scroll i to je to.
    [​IMG]

    Medjutim nakon 3-4 mjeseca mis pocinje da "gubi" lijevi klik, cak i drag & drop je gotovo nemoguce uraditi.
    Kontam ga vratit (platio ga 20 KM ako se ne varam) kad se sjetim prodavac mi nije dao racun (moja krivica, a da li bi ga zamjenio?).
    I nista posaljem ja mail logitechu, kako sam uzeo mis prije 3 mjeseca i kako sam razocaran te da necu vise nista kupiti njihovo :D
    Sutradan dobijem mail da popunim formular (naravno prvo da probam da li ce njihova neka upustva pomoci, control panel bla bla bla), uslikam pokvareni mis na papiru sa ostampanim nekim kodom i posaljem nazad.
    Ponude mi neki mis kao zamjenu, odlican ali za notebook (premal za moju ruku), kazem mozel drugi, pitajul da li MX400 odgovara, rekoh sa velikim zadovoljstvom da :D
    Nakon 2 dana preko UPS-a mi je stigao laserski mis koji vrijedi 70KM na kucnu adresu, jest da sam trazio samo obicni mis ali sta ce te :D
    [​IMG]

    Slijedeci put kad nesta budem uzimao imaju moje povjerenje :)
    Thumbs up za Logitech!
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Odoh lupati svoj mis, da ga "pokvarim" :D
     
  3. Dexx

    Dexx Aktivista

    Hehehe mozda se i isplati :D
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    To je sa njihove strane (s obzirom da je miš bio 20 km i da si ga koristio 3-4 mjeseca) više bilo: ''Evo ti miš gurbete bosanski!''

    Čudo ti ''ga'' nisu zamotali u 50 eura. :mrgreen:
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo dje si ga kupio?
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nista cudno za Logitech. Svaki G9 iz ranije serije se gulio. Uslikate sa kodom koji posalju i dobijete novi. Pored toga sto imaju masu kvalitetnih stvari, support im je odlican.
     
  7. Dexx

    Dexx Aktivista

    Heheh i ja sam pomislio tako, ali ko ih sisa :D

    @Stihoklepac: U jednoj radnji u Visokom, haj sto mi nije dao racun vec prodao oem mis koji se daje uz konfiguraciju (pise na etiketi na njemu)...
    Sta se sve radi da se zaradi koju marku vise
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisi imao razloga da pomislis tako nesto. Ja ne znam vise ni jednu kompaniju koja ce na svoj trosak poslati proizvod na balkan. Nedavno su u srbiju poslani zamjenski z5500 jer je na originalnim postojao neki problem sa displejom. Isto tako o njihovom trosku i nakon zalbe kupca sa slikama. Imam jos samo iskustvo sa HP-om, drug je osvojio laptop na nagradnoj igri i potrudili su se da ga dostave. Doduse, ne direktno, nego iz usa u njemacku a iz njemacke u hrvatsku, gdje ga je drug pokupio :D
    Samo ti je ton bio pogresan, poslali bi ti misa svakako ;)
     
  9. Dexx

    Dexx Aktivista

    Heheh ma salim se ja, svaka ozbiljna firma bi se tako ponasala, a i ton nije bio pogresan, bas su bili ljubazni i veoma brzo odgovorili :smt041
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I nista posaljem ja mail logitechu, kako sam uzeo mis prije 3 mjeseca i kako sam razocaran te da necu vise nista kupiti njihovo
    Na ovo sam mislio ako si zaista tako postupio. Svaka ozbiljna firma po mom iskustvu balkan ne smatra ozbiljnim trzistem :D
     
  11. Dexx

    Dexx Aktivista

    Aha, ja mislio na njihov ton :D
    Pa dobro, moram se malo zalit :D
    Sto se tice trzista, sigurno nismo bolji od zapadne evrope ali kako god oni su u plusu, pa bio milion ili 100 miliona sad je nebitno :)