Lud i zbunjen u akciji (BhTelecom i ja)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by neko, May 24, 2011.

  1. neko

    neko Aktivista

    Ljudi, ajde pomagajte zivota vam. :)

    poslao sam upit u bhtelecom, ali nista ne kapiram ovog s druge strane. Evo mailova:

    Odgovor :D
    Ponovo pitanje:
    Odgovor:
    Prihvatam opciju da sam ja malo "van granica normale" zbog obima posla, ali zaista, jel' neko konta sta ovaj prica i moze li mi neko od vas iz iskustva odgovoriti na pitanja iz maila?
    Pozdrav!
     
  2. neko

    neko Aktivista

    e jbg sad sam jos i fulio pod forum, sorry :S
     
  3. h2o

    h2o Aktivista

    Jednostavno:

    - telefon mozes prodati
    - ko je potpisao ugovor na njemu ce i ostati obaveza placanja, jedino ako i to ne prebacite na kupca
    - garancija se ne moze prenositi, tako da ako nesto bude telefonu sutra, onaj ko je kupio morat ce i nositi telefon da bi se ostvarila garancija
     
  4. neko

    neko Aktivista

    dodatno pitanje je bilo, ako danas on ode da kupi telefon i odmah kaze da ugovor ide na njegovo ime (tj. na firmu), moze li reci da odmah stave garanciju na moje ime?
    hvala na odgovoru :)

    Pozdrav!
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ocito da ne moze. Garancija se veze za potpisnika ugovora, odnosno za pretplatnicki broj. Sto bi znacilo da bi ti morao otkupiti i broj i obaveze po tom broju da bi mogao ostvariti pravo na garanciju. Telekom prodaje telefone da bi zadrzao pretplatnike pa vjerovatno iz tog razloga garanciju i vezu za pretplatnicki broj a ne za uredjaj.

    Mada ako cemo mak na konac, kad odneses aparat na garanciju oni ja mislim traze neku dokumentaciju, npr. otpremnicu i kopiju rjesenja od firme tako da ako dogovoris sa likom da ti da tu dokumentaciju nece ti biti ni problem da ostvaris garanciju.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Naravno da ne moze. Razliciti su ugovorni uslovi za fizicko i pravno lice (da ne kazem cijene).