Macron 500W

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by erol_brcak, Nov 28, 2009.

  1. erol_brcak

    erol_brcak Novi član

    Pozdrav!

    Evo ovako trenutna konfiguracija:

    E5200 (nije jos OC,ali se planira)
    2 hdd-a
    Najjadnija maticna :mrgreen: Asus p5kpl (kontam je mijenjati poslije grafe)
    Graficka trenutno integrisana,ali ovih dana uzimam PowerColor 4850
    1x2GB ddr2

    Naime imam trenutno neku čajniz shit napajnje sto je doslo uz kuciste od "450W",uglavnom imam ponudu uzeti dosta jefitno od prijatelja Macron 500W,lik tvrdi da ga je platio 150 km i zaista djeluje kvalitetno,tesko sigurno 2,3 kile :D ,ima milion konektora,ali sta mene zanima jel vama poznata ta Macron firma,ima li ko kakvih iskustava i sl.

    Hvala! Treba mi pomoc sada,jer znate i sami vaznost napojne :wink:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I Macron je smetlje.

    Uzmi Fortron PNF od 300-400W, ima vise snage i pouzdanije je nego taj drek. Ili za cca 100-150KM imas dobrih Silverstone napajanja.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Macron nije smetlje. Te napojne su ugradjivane u servere i brand masine, prodavale se samo na odredjenim trzistima. Firma vise ne postoji i jedini problem je sto je to napajanje relativno staro. Sve zavisi koliko ti trazi za njega.

    http://80plus.org/manu/psu/psu_reports/ ... Report.pdf
    Znas kad ce fortron 300-400 pnf doseci 80% pri 500w? :)
     
  4. erol_brcak

    erol_brcak Novi član

    Pa evo kakva je situacija,lik je to kupio prije godinu dana i imao je problema sa njim u smislu da samo na njegovom kompu nije radilo,a kod svakog drugog radi,kao i kod mene.Znaci lik jednostavno ne moze ni upalit komp sa tom napojnom,meni bez problema,tako da znaci malte ne je i nekoristeno,stajalo mu na u sobu godinu dana,a nije mogao trazit reklamaciju jer kao sto rekoh kod svih drugih je radilo bez problema,uglavmom nafuro sam ga da mi je proda za 50 km ;)
     
  5. GW

    GW Moderator

    Možda mu nije bilo dovoljno opterećenje da se napojna upali. Neke napojne prije su imale previsok "limit" za paljenje. Dakle ako joj ne daš dovoljno opterećenja na određenom rail-u, jednostavno se neće upaliti.
    Što se tiče kupovine, ne znam isplati li ti se to pošto je fortron 400w nov sa garancijom oko 50 km.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=120

    Malo je skuplji ali vrijedi sigurno.Novo+garancija i PNF daje oko bez beda oko 450w mada se zove 400 a koliko makron daje zna samo jonny guru.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Poskupilo. :D
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Cini mi se da je i najniza cijena dosad bila 61KM, ako se ne varam.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    e2160,2GB ram,4670,1hdd,dvdrw+dvdrom.da li je sada dovoljan ovaj fortron te da li ce biti dovoljan u nekoj buducnosti ako se stavi 4850 na primjer te q8300 ili neki drugi c2d proc?

    i isplati li se mijenjati ovaj procesor za drugi dvojezgreni tipa e7400 ili e8200?ili ga samo clockat i cekat mijenjanje platforme?odmah da kazem da nemam pare za mijenjanje platforme niti razmisljam o tome,a za ostalo pitam samo kad/ako promjenim da znam :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ma bice dovoljan. Mislis "ili neki drugi c2q cpu"? :)
    Za nov cpu ti se sigurno ne isplati mijenjati, za polovan mozes dobro proci ako i svoj tusnes nekome :)
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    mislim za neki drugi bolji dvojezgreni ili eventualno quad.koliko bih svoj mogao prodati?nema garancije da se zna :D najvise me interesuje isplati li se kupiti drugi nov/polovan nebitno dvojezgreni procesor,jer za quada me i maticna koci(P5B SE) a i lova :wink:
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    jaran uz apdejt BIOSa bez problema na P5B vrti Q9400. Ne znam vazi li to i za tu SE
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    vjerovatno da,ali na stranici pise da je bios BETA,pa mi se zbog toga ne stavlja ;)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ma ima on taj q9400 na toj ploci vise od godinu dana..nikad nikakvih problema.
     
  15. erol_brcak

    erol_brcak Novi član

    Ok,hvala! ;)

    Mogu jos samo reci da ovaj Macron IZGLEDA mocniji i kvalitetniji od tog Fortrona,plus ima i puno vise kokentora (ako me sjecanje dobro drzi desetak ovih "obicnih" napojnih (ako ne i vise) i da li 3,4 SATA.

    Kako god,vidjet cemo jos,ali hvala momci ;)
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cuj "izgleda",da vidis kako izgleda PowerLine530w i koliko samo konektora ima.Ako zelis izgled imas Fortron bluestorm2 samo sto se izgled placa dodatnih 50km.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije nista manje kvalitetan od fortrona, jedina prednost je garancija. Pogotovo ako se radi o verziji sa linka...ž
    Mozes li napisati koji je model tacno, ako je 80+ i skoro nova kako kazes, 50KM je relativno ok cijena. Cini mi se da ima i pciex konektor.
     
  18. erol_brcak

    erol_brcak Novi član

    Pogresno sam se izrazio,ne da izgleda nego se cini mocniji i kvalitetniji.

    Nisam siguran koji je model,hajd poslikat cu pa postavit ;)