Mafia III

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Oct 16, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vidim da nema teme za ovaj naslov, pa da lagano postavimo.
    Da li ste vi skinuli, odigrali, kako vam se sviđa?

    Moje neko mišljenje je da igru treba dodatno ispeglati. Lijep potez što su odma izbacili patch i popravili fps limit, paze na community, ali ova igra na slabijim računarima nema šanse. Sjećamo se izlaska prošlog dijela koji je bio fenomenalno optimizovan za razliku od ovog. Story igre je vrhunski, od naratora, stila kako je izvedena priča, likova koji su odlični, te povratak Vite i priča o Jou (ako ste igrali II dio, onda je ovo od velike važnosti). U biti priča je jedino zbog čega ova igra nije veliki promašaj. Lokacije na kojima se misije dešavaju su veoma lijepo uređene, pogotovo prva misija u kojoj bježite iz trezora. Međutim, combat sistem je dosadan. Nekako je previše linearan i lagan. Kada ste na ulici NPC-ove ubijate jednim potezom, kao da ste superman. Onda kada ste na misijama hitman tematika i taj stealth pristup može riješiti misiju veoma brzo, ali na dosadan način. Enemy su glupi kao drvo. Nakon 2 sata igre, počne dosta smarati, i želite neki drugačiji pristup rješavanju misije. U trailerima su obečali da to neće biti tako, ali do sad nikakvih značajnih pristupa nema. Čitavu kampanju se jedan te isti pattern ponavlja, otiđi, spali, ukradi, ubi bossa i opet isto. Nešto kao u Assassins Creed 1 ako se sjećate. Lijepo što su pažnju obratili na grad, i na detalje. Uvijek imate osjećaj kao da taj grad stvarno živi jer je prepun detalja. Isto ni policija nije ni blizu one u Mafi II.. ne znam za vas, ali mnogo više sam se osjećao u periodu 20st u Mafi II nego o ovoj.

    Sve u svemu.. igra je mogla biti hit naslov samo da su slušali community.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Prva Mafia je jedna od najboljih igara koje sam ikada odigrao i dobro se sjećam kako sam bio razočaran kada je izašao nastavak prije 5/6 godina. Ovo sad kako vidim za Mafiu 3 vele da je gora od Mafie 2 u svakom pogledu (čak i grafičkom). Ne namjeravam je igrati, pogotovo kad vidim da se neke 1080 grafe muče na high detaljima da pređu 60fps a igra mi najiskrenije izgleda lošije nego prethodna.

    Ukratko, Mafia : City of Lost Heaven je remek djelo, Mafia 2 je imala sve elemente da bude to, ali je 2K žestoko skresao istu i dobili smo polovičnu igru od onoga što je trebala biti. Mafia 3 uopšte nije djelo bivšeg Illusion Softworksa (tj 2K Czecha), glavni lik (Daniel Vavra) koji je bio kreator/scenarista Mafie je davno otišao sa pola ekipe koja je radila prethodno sa njim i prave novu igru Kingdom Come : Deliverance.

    Ovo je manje-više sada mrtva franšiza koju je 2K sjebao kada je dao novoformiranoj developerskoj kući Hangar 13 ogroman budžet da je naprave ali su očigledno uprskali. Ukratko, Mafia 1 > Mafia 2 > Mafia 3

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo bi dobro kad bi izasao HD remake prve Mafije. Radije bih to igrao nego dvicu ili tricu.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U potpunosti se slažem sa tobom. Sjećam se Mafie I, nostalgija..

    Manje više dosta je franšiza mrtvo/propalo. Assassins Creed, Call of Duty, Dead Space, Medal of Honor, Resident Evil.. i tako dalje u nedogled.

    Lijepo je vidjeti igre kao Tomb Raider, Uncharted 4..
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    AC i CoD mrtvi, o cemu ti
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pod mrtvo mislim propalo. Hajd reci mi samo da AC nije propao? Pa ovi novi dijelovi ništa ne valjaju nasprem npr 2 ili brootherhooda.

    Isto tako reci mi molim te da ti se sviđa ovaj novi svemirski call of duty, koji liči na titanfall. Pravi cod je bio 2 ili 3 a ne ovo futurističko sranje.

    Štancaju naslove ko novine, ne mogu se normalno posvetiti jednoj igri.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Reviews mahom sa slabijim ocjenama mada to ne mora puno značiti ali mane koje su naveli ne daju puno nade. Planiram je kupiti kad spadnu cijena, vjerovatno početkom sljedeće godine ili na proljeće.

    Pravi CoD je bio kec.
     
  8. chenta

    chenta Aktivista

    Na gamespot.com ocjene Mafia I - 9.3, Mafia 2 - 8.5, Mafia 3 - 6, znaci definitivno je losija dosta. A sto se tice AC, 2-ca je bila dobra i Black Flag, ove poslije sto su izasle su smece.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: RE: Re: Mafia III

    To su igre koje prodaju desetine miliona primjeraka. Manjina si. Syndicate je jako dobar, a Black Flag mi je najbolji. CoD ne gotivim, ali CoD zaradi milijardu za 7 dana, ocito nesto dobro rade

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  10. chenta

    chenta Aktivista

    Rade dobar marketing a svaki nastavak isti ko prosli, dosadna kampanja od 5 sati gameplaya na starom enginu i zaostaloj grafici.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @pelikan

    Naprave hype oko igre, marketing, fazoni i prodaju smeće. Od 7.5 milijardi ljudi na svijetu, deset milion kupaca je ništa.

    Nego, da se vratimo na Mafiu. O tome je ova tema. Neki komentar o ovoj igri? :smt006
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: RE: Re: Mafia III

    Ne znam ni sta reci na ovu glupost.


    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ok.
    Možemo sad na topic?