malo pitanja oko maticne...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by VR6, Nov 23, 2007.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    imam maticnu : asus p5pl2-e ,i sljedece komponente : 2gb twister rama 800mhz , 2.33 core2duo , 7600gs ( za sad, vjerovatno prelazim na 8800gt)


    jeli ova dobra ploca za ove komponente koje sad imam - i koje cu uzet kasnije... ?


    i koliko bi mogao dobit za ovu plocu ?


    i jel je treba mjenjat itd... malo pomoci , posto nisam bas najbolji sa plocama :oops:
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    neznam zasto nebi bila dobra, imas na njoj PCI-E utor, stavis novu grafu i sve ce letit ako imas dovoljno dobro napajanje, a za kasnije, cuj nijedna ploca nije future proof, svake 2-3 godine ju moras promjeniti jer uvijek izlaze novi socketi i novi procesori
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    ja mislim da ova ploca podrzava samo do 2gb rama i to od 533mhz :|

    negdje sam vidio...


    a imam 2gb rama od 800mhz...


    a kontao sam kasnije kad bude pala stavit jos toliko
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, podrzava svega 2 gb:

    http://tinyurl.com/26yy6l

    Ako kontas mjenjat zamjeni za ASUS P5B (219 KM je u Imtecu na M.Dvoru)
     
  5. Looney

    Looney Komšija

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daj makar jedan razlog zasto bi uzeo ECS P35 umjesto Asus P5B? Noviji chipset? :lol: c'mon...ta asusica, osim sto je za koplje bolja ploca, podrzava citavu E8x00 seriju koja jos nije ni izasla, kao i buduce quad-ove. Uz vdrop mod (obicna 2B olovka) dobijes vdrop od 0.008V i eto beton ploce za 215KM.
     
  7. VR6

    VR6 Komšija

    koliko bi mogao dobit za ovu moju ?



    i ova ASUS P5B bi gurala 2.33 ovaj moj , ovo 2gb rama i vise na 800mhz ?

    i ako uzmem 8800gt ?
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    i jel tacno da ova moja radi do 533 za ram i samo 2gb rama da podrzava :|



    i ova asus p5b , jel oke ili bolju da uzmem :) posto vidim nisu puno skuplje ostale p5b...


    help pls , malo sam n00b :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daj koristi edit vec jednom. 8800GT ce ti sasvim normalno radit na toj maticnoj. Podrzava li >533Mhz ram, pogledaj u BIOS-u, po potrebi update-aj BIOS. Jedino sto je sigurno da ne podrzava vise od 2GB rama, ali iako je ram danas jeftin, vise ti ne treba. Za 4GB ti takodjer treba 64-bitni os.
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    kontam , hvala za info.... editovao sam , vec sam pun pitanja , razumi me ;D nije mi toliko do spamma koliko me interesuje....


    znaci ti mi preporucujes da jos uvijek ne mjenjam plocu , al da zamjenim grafu ;D ?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da. Nemas sad sta mijenjat plocu. Samo kupi 3850/3870/8800GT i uzivaj.
     
  12. VR6

    VR6 Komšija

    ev bezze sam nazvao covjeka sto sam kupio od njega pc , sto mi je sastavio i kaze ovaj moja ploca podrzava 800mhz dual channel da se pustim stranica hahaha
    kaze da je procesor kriv sto ram radi na 533 , i da cpu ovaj radi na 1.6 ...
    nisam ga bas nista skontao :D



    a na my comp , propertisu pise 2.33 - 2.24 , 2.0 gb rama... :D


    sad ne kontam al bas nista hahaha
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Stivi ne budi fanboy :lol:
    Jedan od razloga je noviji chipset. Svakako bih radije uzeo noviji chipset i svakome preporučio noviji chipset a još i za manje para. A po čemu je to ta ASUSica toliko bolja? :) Ima bolji bundle? :lol: Može malo argumenata osim toga što ona "podržava" navedene procesore a kao ECSova neće sa novim BIOSom ili je tu glavni argument vdrop mod koji VR6 kao ni 99% drugih ljudi koji je uzme neće raditi. ... ode ovo u OT ...

    @VR6
    Navedi tačne specifikacije komp-a.
     
  14. VR6

    VR6 Komšija

    2,33 core 2 duo , 2gb twistera 800mhz , 7600gs , asus ploca ova...



    izletilo mi je nesto dosta prece , vaznije od pc , pa ce ovo malo sacekati