maticna ECS K7VZA rev 3.0

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by virtualx, Aug 19, 2004.

  1. virtualx

    virtualx Aktivista

    ECS K7VZA rev3.0 je moja maticna i na njoj trenutno imam procesor duron 800MHz.
    planiram uzimati novi procesor pa me zanima da li se isplati stavljati novi procesor na ovu maticnu.
    znam da bi bilo pametnije uzeti i novu maticnu,ali kao u vecini slucajeva problem je novac.
    instalirao sam novi bios koji podrzava procesore athlon xp2400 i athlon xp 2600.
    da li onda mogu raditi i procesori kao npr. athlon xp 2000 ili athlon xp 2200...predpostavljam da mogu cim mogu i jaci.

    kakva bi poboljsanja imao ako uzmem novu maticnu u odnosu na trenutnu.
    nerazumijem se bas u maticne i njihove parametre pa molim malu pomoc.
    koji su nedostatci moje maticne.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    bolja investicija ti je nova matična (sad ti je abit nf7 jeftin) i ovaj cpu, pa poslije nadogradit cpu.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    ako podrzava ddr 333 ili 266 (zavisi koja ce ti biti sabirnica) i ako neces klokirat onda nema nikakvih problema da je zadrzis
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ima... prespori chipset i ecs... 2 glavna razloga.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    covjek nema para lako je poslije dodat maticnu bitno je roknut dobar proc bolje ce radit ta maticna i xp2600 nego duron 800 i abit nf7 :idea:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ali bi mu puno isplativije bilo stavit 2500 barton što mislim da ta ploča ne podržava (ovako odokativno, jer podržava 2400 i 2600 a to su tbreb-b modeli). da će bolje radit sa novim cpu-om, to sigurno... al i tad će slabo iskorištavat taj proc radi već spomenutog chipseta (kt133!!!) i sdram memorije.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    gore sam napisao ako podrzava ddr 266 ili 333 ako je famozni kt133 negine mu atina i bacanje maticne u vis postavljanje rekorda :mrgreen:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    bitno da smo mi čovjeku pomogli... znači bacit matičnu i cpu :D

    stari samo hrabro...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    evo tehnika: dobro se raskoraci, uzmi zraka, pazi da ti sunce neudara u oci, zamagni koliko mozes i ............ :twisted:

    joj i ja sam imao chaintech 7aja via kt133 apolo letila je pravo :alien:
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nofi olipiski rekord :p
     
  11. virtualx

    virtualx Aktivista

    evo sta sam ja kontao...
    uzeti novi procesor amd athlon xp 2600 ili 2400 i ostaviti sadasnju maticnu.
    zatim kad opet skupim love uzeti maticnu i to je to.
    bolje nego da prvo uzimam maticnu na kojoj cu imati stari procesor.

    a obodvoje odjednom nemogu uzeti.

    kakvog su kvaliteta maticne gigabyte za AMD procesore.

    upravo sam uzeo graficku gf fx 5700 tako da nema nista od nove maticne i proc.
    ako naegdje nadjem pare onda uzimam
    8)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    dobro skupo (ako cesh sata uzmi) ako neces uzimaj 8rda+ 160 kamama ili nf7 cijena?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pročitaj ovo gore ponovo...

    gigabyte je oke, ali ipak idi na abit, epox ili albatron.