Matricni Printer Epson LQ2180

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by X-Factor, Jan 29, 2014.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pozdrav raja
    Ne znam jesam li pogodio podforum, ali treba mi pomoc oko printanja virmana/uplatnica na ovom printeru. Naime na poslu sam kod 2 korisnika radio zamjenu masina, na njima je trenutno windows 7 enterprise x64. Prije su koristili XP. Drivere za printer sam nasao na epson support sajtu i sve je proslo OK. Sada imam problem oko postavljanja custom dimenzija papira i margina za printanje vrimana. Kada ostavim u printer properties A4 radi sve ok. Ali posto je u pitanju vec gotov papir sa odstampanim uplatnicama (3 komada na A4), nikako ne mogu da skontam kako da postavim margine odnosno paper size. Na starim masinama na xp-u u properties stoji Custom, ali ne mogu da vidim detalje tog formata, odnosno ne vidim dimenzije. Pokusao sam da ostavim widht na 210mm a hight da podijelim 297 sa 3, odnosno 99mm , ali ni to ne pije vode.
    Nadam se da sam iole razumno objasnio u cemu je problem. Da li je neko imao slicnog iskustva, posebno printanje ovakvih stvari iz SAP-a? Uglavnom tebaju sve brojcice da tacno stanu u vec odstampana polja za broj racuna itd.
    Za sada sam ostavio stare masine da rade, jer ne mogu ovo da rijesim, a moram preci na windows 7 ili 8.1 zbog prestanka podrske za xp, a i da sebi olaksam odrzavanje :)