Maximus V Formula + CM Eisberg

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, May 11, 2013.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Ako ima iko ko se razumije u vodeno hladjenje, ako moze da mi objasni da li mogu spojiti Maximus V Formula maticnu sa CM-ovim Eisberg 240L hladjenjem, tj sta bi mi sve trebalo da to dvoje uparim u isto kolo :D Koje velicine cijevi i sta vec sve tu treba :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Netreba ti nista, ovo je zatvoreni sistem, vec ima sve potrebno. Samo ga zamijenis sa trenutnim hladnjakom za procesor.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Kuzim to, ali moja ploca ima fabricki waterblock, pa bi da ga uklopim :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba ti samo jos jedna cijev 10 / 8 mm koja ce ici sa pumpe na ovaj hladnjak na cipsetu.
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Gdje to mogu nabaviti? Kakvi mi trebaju ovi nastavci/zavrsetci :( ?
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nista neces dobiti sa tim, samo ces nagrditi to CM hladjenje, a i rizikovaces da negdje nesto procuri i unisti ti hardver.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    To hlađenje je relativno bezze, kao i sva all in one, ako hoces pravu vodu, idi na sve zasebno i custom. S obzirom da imas love za maximuse i cfx, valaj moras se i vodenim nagraditi. :D
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Ma mislio sam ako je lagana procedura, ne bih rizikovao.
    Meni vodeno ne treba, osim za cpu ali to je iz drugih razloga, tj eisberg dobijam besplatno.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Za proc vodeno nema nekog bas special efekta, na grafama se isplati svake marke, pogotovo ako imas dvije grafe.
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Besplatno je, kakvo god da je ne bih da se zalim :D

    Sto se tice grafickih, jos uvijek imam jednu, a mislim da mi se vise isplati 7990 nego vodeno + jos jedna 7970