memorija

Discussion in 'Računari i komponente' started by ---, Jun 27, 2005.

  1. ---

    --- Aktivista

    imal ko prodat V-data 256DDR 400 mHz
     
  2. ednet

    ednet Aktivista

    Jeli to nisi naso tamo gdje sam ti reko ili je skupa?
     
  3. ---

    --- Aktivista

    ma bio ba danas kaze ne bavimo se mi maloprodajom a ionako nemaju; nema je nigdje u gradu, 'ebem ti jesam kurate srece.

    a onaj jedan u IT-u mi rece ko da se mogu slagat i razliciti proizvodjaci, ne svi, al da se neke mogu iskombinovat, pa dje bi se mogo za to informisat, ako neko zna pomagajte
     
  4. ednet

    ednet Aktivista

    Mislis da ubacis neku drugu memoriju ?To bi mogo mada nije preporucljivo sanse su ti 50% da te nece zezati a opet mozes proci da nemas nikakvih problema.Ja sam imo u jednom svom kompijuteru dvije razlicite memorije cini mi se da je jedna bila twinmos a druga samsung i nikad nisam imo problema,dok mi je rodak imo problema cesto mu se sistem smrzavo ali ne znam koje dvije su kod njega bile.Sad ima u jednom kompijuteru 4 x256MB V-data i radi bez problema samo ako je na 400mhz cim je probas dignuti pravi probleme.tako da i nije bas za pohvalu ali dobio sam je badava tako da se ne zalim.A ako bas oces da kupis drugu mogu ti pogledati kako se ponasa sa drugom memorijom u radu jer imam kod buraza drugu memoriju u kompijuteru
     
  5. ---

    --- Aktivista

    pa haj samo vidi to ako ti nije mrsko jer v-datu izgleda slabo da cu nac. ono samo to kad budes imo vremena javni, nije zurba nikakva.
     
  6. ednet

    ednet Aktivista

    Pogledacu to sutra u toku dana pa javim ti
     
  7. ednet

    ednet Aktivista

    Radi kod mene sa corsair memorijom ok ali opet ne mogu tvrditi da ce kod tebe biti uredu.Jesi mozda probo da prodas tu i kupis dvije iste?Vidio sam da u 256MB A-data kosta 47Km a mislim da za toliko mozes i tu prodati.To bi ti nekako bilo najbolje resenje
     
  8. ednet

    ednet Aktivista

    Fali mi tamo u Plusu a pogledaj mozda i v-data imaju
     
  9. ---

    --- Aktivista

    ma ja, doduse, moze bit da kod mene ne bude htjelo, il da se problem javi poslije recimo par dana.
    pa to sam sinoc i skonto da ovu prodam reko pa da uzmem onda 512 neku u komadu, jer pito sam juce i u plusu nemaju v-data.
    u svakom slucaju hvala.
     
  10. ednet

    ednet Aktivista

    E a koju plocu imas ?Jer ako ne kontas kasnije jos uzimati 512 onda ti je bolja solucija ako uzmes 2x 256 ako imas podrsku za dual chanel.I jos jedna prjedlog mislim da ces je puno brze prodati preko oglasa,posto vidim da si vec stavio post da prodajes memoriju.
     
  11. ---

    --- Aktivista

    ploca mi je ECS K7S5A
    sad ne znam jel podrzava, pise "supported memory interleave - 1-way", jel to to? to mi pise u sandri, ali cini mi se da ova sandra hoce slagat, jer pise mi maximum module size 128MB a kod mene 256MB modul.
    hehe, hvala na savjetu al stavio, sam ja to vec i u oglase ba.
     
  12. ednet

    ednet Aktivista

    Nije to to onda mozes i 512 uzeti
     
  13. ---

    --- Aktivista

    ma ja, normala, samo da ovaj prodam.
    a koja je najbolja 512-ka koju mogu uzet za nekih 110KM?
     
  14. ednet

    ednet Aktivista

    Ima ih vise dobrih nije ti ni v-data los sve zavisi sta kontas da radis na kompijuteru ali posto ti je ploca prilicno stara nemoj uzimati neki extra jer neces moci da ga iskoristis kako treba jedino ako imas u planu da mjenjas i plocu.Gdje planiras da kupis ram ?Koliko vidim u plusu ima trenutno samo a -data i 90KM kosta
     
  15. ---

    --- Aktivista

    pa konto sam uzimat u neko dogledno vrijeme plocu i proc.
    bas sam htio da idem u plus, valjal taj a-data ista, kontam njega da uzmem
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    kako se priča a-data je za koplje iznad v-data.
     
  17. ---

    --- Aktivista

    dakle, zakljucak je da a-data uopce nije los izbor, uzimam. jos samo da prodam ovaj. haj ba nek neko uzme ovu v-datu 35km, dobra pravo majke mi. :)
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja sad kupujem 512MB Corsair Value Selected ... pa cemo vidit valjal sta :mrgreen: A ova iz mog kompa ce na prodaju :) ... pa cu uzet jos 512MB Corsair :)
     
  19. aldinmah

    aldinmah Novi član

    kako ja mogu provjerit ko je proizvodjac jel je moram vadit il nekako drukcije
     
  20. DC One

    DC One Aktivista

    Mislim da u Everestu mozes vidjeti tacno o kojoj se memoriji radi, ali nije ti nikakav problem ni otvoriti kuciste i pogledati sta pise na samom memorijskom modulu, to je neke 2-3 minute posla.