Memory Stick Pro

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tensai, Jul 26, 2013.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Zašto je ovu memory karticu tako teško naći?Imam neki stariji Sony digitalac ali kartice nema ni za lijeka.Kartica od 128MB košta 140$ na ebayu.Ima li neka alternativa ili da ga bacim u kantu?
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako fercera ok sa adapterom, imas jeftino i pro duo kartice i sami adapter: http://www.pik.ba/?trazilica=++pro+duo&id=

    Ja imam negdje adapter ali ko zna gdje je ..jer je iz doba k750. Ako naletim dao bih ti ga za dj.
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija


    Memory Stick Pro Duo nije isto što i Memory Stick Pro.Memory Stick Pro je veća i šira od Pro Duo.I ja sam mislio da je to isto pa sam sa ebaya naručio Pro Duo adapter i zezno se debelo.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja sam naručio micro SD to Pro Duo adapter.A pro duo ne može u ovaj aparat.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Na moze jer je velicine adaptera. Ti si ocito pogresno narucio. Tebi treba microSD to PRO. Ne: to pro duo. Kada ga vec imas ne znam da li b iradio microSD to PRO DUO to PRO. Sa ovim bijelim adapterom.

    Gore na slici kartica je pro duo model, ispd nje je adapter koji bi tebi treba ali isu PRO DUO kartice a ne microSD

    Koji je model aparata ?

    Znaci ova prva je PRO kartica a ta manja PRO DUO koju si ti narucio kao adapter:

    [​IMG]
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    MicroSD kartica > Pro Duo adapter > Pro adapter. Tim redosljedom korisiti adaptere i trebalo bi raditi.

    Ako imas neku MicroSD karticu od recimo 4GB, a ne treba ti, dat cu ti ja 256MB Pro Duo i Pro adapter za to.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako bas radi a ne vidim zasto ne bi, onda mu samo treba jos PRO adapter gore sa slika sto sam mu linkao.
     
  10. Tensai

    Tensai Komšija

    Kolega vnm_ mi je dao karticu od 128MB koja mi je sasvim dovoljna za ovo.A sony se male previše presarava sa ovim karticama,svi drugi proizvođači koriste SD kartice a oni još ove svoje,koje je teško naći koje su pravo skupe.
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    Eh da ne otvaram novu temu,imam još jednu molbu.Dakle treba mi XD memory kartica za jedan fujifilm aparat.Sa ebaya sam naručio micro SD to XD adapter ali on ne radi.
    Ponude šaljite na pp.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Normalno radi sa adapterom, ima ja sony w1 isto sam ga tako koristio, bez problema.