Metro 2033

Discussion in 'Igre i konzole' started by Encor3, Nov 6, 2009.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Cudi me da ova igra nema svoj topic pa evo da ga pokrenemo. Radnja se odvija u post-apokalipticnoj Moskvi, desila se nekakva katastrofa i prezivjela je sacica ljudi. Svi ostali su, normalno, pretvoreni u nekakve zombije i cudovista. Igra se u ulozi Artyoma, djecaka koji je rodjen nesto prije apokalipse, i odrastao je pod zemljom. Sada po prvi put mora napustiti metro jer im prijeti nekakva opasnost. Tu prica pocinje, nesto slicno kao Fallout 3.

    Igra je zamisljena kao FPS, radi se po knjizi Dmitriy Glukhovskiy-a, koja se zove kao i igra, "Metro 2033", a najavljena je jos 2006 i kada se mislilo da ce dozivjeti sudbinu Duke Nukema :smt003 izbacili su trailer, neke slike i najavili izlazak za Q2 2010 tako da je igra opet aktuelna. Najavljen je izlazak za PC i Xbox360.

    Razvija je 4A Games, ljudi koji su radili na STALKER SoC, a izdavac je THQ.

    Ofiijelna stranica je na http://www.metro2033game.com/en.




    Ovo su navodno ingame slike..
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    Najava i intervju. -gamespot

    Najava. -ign

    Igra djeluje kao mjesavina Fallouta, STALKERa pa i Bioshocka i to sve upakovano na sovjetski nacin. Eto ako neko naleti na neke nove informacije o igri neka postavi, ostaje nam da se nadamo da ce igra zaista izaci i da nece biti nova najava tamo negdje 2011.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. nFare

    nFare Komšija

    Da nije 2033. datum izlaska igre :lol: s obzirom ko je radi. Da sam gledao ovaj video bez najave o cemu je rijec rekao bih da se radi o ekspanziji za stalker, tako da mi ne djeluje bas kao mjesavina Fallouta i pogotovo ne Bioshocka, ali eto ne cini se lose...
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    bas interesantna igra trailer je pravo dobar vdijecemo nasta ce to izac sve kad bi trebala izac ?
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Pise u prvom postu, treba izaci u Q2 2010, tacan datum nije odredjen.

    @nFare; Kako ne vidis Fallout 3 u ovoj igri? Meni da je neko pokazao sshotove ja bih prije rekao da se radi o novom addonu za F3.

    Evo jos par slicica, ove su vece rezolucije.
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    Igra prvenstveno izlazi za PC a Xbox verzija bi trebala nesto poslije. Eto jos jedan plus. :smt003
     
  5. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ovo izlazi za nekih 15 dana i sada se prakticno sve zna o igri. Evo link na kojem je gameplay dobro objasnjen i prikazan http://www.whatsgamingon.com/pc/metro-2033-novi-walktrough-materijal. Na zalost igra se svaki dan sve vise cini kao reklama za fermi. Evo sistemskih zahtjeva:

    Osim sto su nerealni, takodje su i neozbiljni, nvidia i dx11 ?!? :eek: :mrgreen: Sve ce naravno uredno raditi i na xboxu.

    Pored toga spominje se samo 7 sati gameplaya.. :? Kada je najavljena bilo je price da ce imati RPG elemenata pa sam pratio razvoj igre ocekujuci novi FO3 ali nista od toga. Doduse sudeci po isjeccima iz gameplaya moglo bi biti ako nista kvalitetnih 7 sati.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Samo 7 sati? Ako se nastavi ovakvim tempom, tih 7 sati ce se ciniti golemo.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    A vjerovatno ce biti bug free kao stalker
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Izgleda da je glavni fazon u igri gasenje svijetla, intrigantno stvarno...
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Cim zavrsim bioshock 2, idem na ovo :p
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Igra je danas izašla..
     
  11. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Igram od sinoc pomalo koliko stignem i svidja mi se za sad. Na 4850 ide na high 35-40fps(1680x1050) i zauzece GPUa je zakucano na 100%. Ima i very high ali tu koliko sam uspio upratiti unistava sve graficke ispod 58xx. Jos u dx11 sa ukljucenom teselacijom ubija i 5870. Vjerovatno ce fermi da je gura bez problema, jer je igra TWIMTBP. Atmosfera i zvuk dosta dobri samo je kretanje malo cudno. Prije pocetka igranja je preporucljivo malo povecati FOV(u cfg fajlu u dokumentima).
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Vidim po forumima se uglavnom raja zali na nedostatak municije, mogu to samo potvrditi. Mada pretpostavljam da varira od tezine na kojoj se igra.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    meni je igra prva liga,ne pamtim kad mi je radi neke igre bilo zao sto nemam bolju grafu.zahtjevna jeste,ali i na nizim postavkama izgleda jako lijepo,kao neke igre na max.atmosfera u igri je odlicna :)

    evo malo tweakanja:http://www.gamespot.com/pc/action/metro2033thelastrefuge/show_msgs.php?topic_id=m-1-53980673&pid=935068&page=0
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    igra pređena,dobio good ending,primjetio sam na netu da imaju dva zavsetka zavisno od nekih odluka u toku igre.ja nisam imao problema sa municijom kao sto su mnogi imali,igra nagradi istrazivanje,sto je pozitivna stvar :)
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    I zale da je shotgun slab ... tj da je skroz napucavanje nekako traljavo izvedeno :D al svakako treba poigrat radi price i atmosfere :D mozda sacekat kakv patch ;)
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Juce sam malo igrao i sjela mi je od prve. Nisam ljubitelj FPS-a, ali je ovdje atmosfera odlicna sto me tjera da dalje igram. Izgleda da ce i prica ispasti zanimljiva. O grafici ne treba trositi rijeci. Najljepsa igra poslije Crysisa. Sto se optimizacije tice, nije toliko strasna koliko se pricalo.
    Meni na E5200, 4850 1GB, 4GB DDR2 pri rezi 1680x1050, detaljima na High, AA off, AF 16x, DX10 igra ide bez sjeckanja, tj. fluidna je.
    P.S. na ovom linku ima neki tweak koji u vecini slucajeva povecava brof FPS-a. Meni igra bolje radi za nekih 10% nakon ovoga.
    http://www.gamespot.com/pc/action/m...how_msgs.php?topic_id=m-1-53980673&pid=935068
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    instalirao sam igru i pcoeo da malo igram i da kazem da je igra onako stalker je bolji duplo a Fallout bar za 4x puta, ali eto da se igrati :) i jedno upozoroenje igra je sklona Nvidia karticama
    Edit:
    Poslje instalacije 10.3 drivera igra ide jos gore, igra je neoptimizirana do bola gora od stalkera mislim da ce ici lagani unistal nema smisla igrat nesto sto na 4850 i 6gb rama stopa, a grafika je prosjecna u najbolju ruku
    Edit 2 :
    Poslje cackanja po cfg dokumentu i upustva sa gamespota uspio sam natjerati igru da ide ljepo na Vhigh na 1240x1024 ali ovo je cisti dokaz presravanja sa optimizacijom i preseravanja ati i nvidie i jednostavno neshvatljivo da jedna ovakva igra nemoze da ide na 4870,4890 itd a jedan bioshock 2 ili battlefield BC2 idu predobro odbijam da igram ovo upste, a ovaj 4Aengine je gori od xray ( sto koristi stalker ) ma jednostavno sto izadje iz rusije, ukraine itd nemoze valjat nekontam da li su kreatori 4AEnginea pogledali crytek, UT3 engine demoe i njihove mogucniosti i zahtjeve?
     
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Kad sam tek probao, igra mi se nije svidjela...postavke sam uštimao malo i iskoristio ovaj tweak sa gamespot-a i mogu reći da se slažem da sam dobio bolje performanse za nekih 10%

    Ipak moj lični zaključak je da je ovo jedna vrlo vrlo ozbiljna igra kojoj ću posvetiti pažnju..
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Da sam sebe citiram:
    Neke velike razlike u kvaliteti prikaza izmedju very high i high i nema, ali ima u broju FPS-a. Znaci, na mojoj konfiguraciji koja je od prije cca dvije godine (a ni tad nije bila vrh, naprotiv) radi odlicno.
    Ne znam kakvu optimizaciju ocekujes obzirom da je grafika prelijepa. Mnostvo detalja, dobar dizajn nivoa, odlicno osvjetljene, teksture... Kao sto sam rekao, odmah je iza Krize po grafickom prikazu.
    Igra se ne treba porediti ni sa Falloutom ni sa Stalkerom jer su to skroz razlicite igre sa slicnoscu postnuklearnog okruzenja. Jedan je RPG, drugi FPS sa elemntima RPG-a, a treci linearni FPS horor.
    Sad, ukusi su razliciti, ali meni je odlicna!
    Da, igra ima dva kraja koji zavise od vasih odluka tokom igranja koje su vecinom neocigledne.
    9/10
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Metero je odlična igra, atmosfera je odlična i u njoj ima straha, onog pravog kad mutant iskoči iza leđa i totalno te prepadne, a ne folivi sve krv i crveno kao u Silent Hillu. Igra je slična Cryostasis-u valjda je radi isti studio u glavnom tamo si uvijek bio sam pa je malo bilo dosadno dok su ovdje odlučno ubacili da je uvijek neko tu i dodali malo više akcije.

    Igra ide sasvim solidno na high, nikad ne pada ispod 35fps a većinom je oko 50.